تاریخ انتشار:۱۵ آبان ۱۳۹۶در ۸:۱۷ ق٫ظ کد خبر:16440

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان عنوان کرد: ۳۵ درصد از رشد اقتصادی استان از محل بهره وری

به گزارش مکران رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان پیش بینی سهم بهره وری در رشد اقتصادی استان در طول برنامه ششم را ۳۵ درصد اعلام نمود. دکتر رودری صبح روز چهاردهم آبان ماه در جلسه برنامه ششم توسعه با موضوع بهره وری که ...

به گزارش مکران رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان پیش بینی سهم بهره وری در رشد اقتصادی استان در طول برنامه ششم را ۳۵ درصد اعلام نمود.

دکتر رودری صبح روز چهاردهم آبان ماه در جلسه برنامه ششم توسعه با موضوع بهره وری که با حضور معاونین و کارشناسان حوزه برنامه ریزی و منابع انسانی برگزار گردید ضمن تقدیر و تشکر از همنکاران بابت تدوین ساختار کمیته های برنامه ششم توسعه گفت: نرخ رشد اقتصادی پیش بینی شده در طول برنامه ششم که قبلا نیز اعلام گردیده ۸٫۵ درصد می باشد که از این میزان ۲٫۸ درصد از محل بهره وری و ۵٫۷ درصد نیز از محل سرمایه گذاری جدید می باشد.

دکتر رودری تصریح کرد: بحث بهره وری که عبارتست از بهره وری نیروی انسانی و بهره وری سرمایه بدان معناست که با استفاده از منابع موجود از طریق اصلاح فرایندها و روش های انجام کار، بدون استفاده از منابع مالی جدید، رشد تولید داشته و به نرخ رشد پیش بینی شده در این بخش دست پیدا کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با اشاره به برنامه های توسعه قبل افزود: در برنامه های توسعه ای که قبلا تدوین گردیده مباحث بهره وری به خوبی تبیین نگردیده لذا در برنامه ششم توسعه با توجه به حساسیت موضوع و اهمیت بهره وری ۳۵ درصد از رشد اقتصادی از محل بهره وری در نظر گرفته شده است.

وی اقدامات بهره وری را در دو سطح برشمرد و افزود: یک بخش از اقدامات باید در سطح کلان و فرابخشی مانند سیاست های حوزه کسب و کار، نیروی انسانی، جمعیت و غیره دیده شود و سطح دوم آن در حوزه بخشی باید پیش بینی شود که با توجه به وضعیت موجود بدون افزایش منابع اعتباری و سرمایه گذاری جدید از محل اصلاح ساختار و فرایند و صرفه جویی، راندمان کار بهره وری را بالا ببریم.

محمدرضا قنبرپور

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi