تاریخ انتشار:۲۰ آبان ۱۳۹۶در ۰:۰۶ ق٫ظ کد خبر:16502

جلسه بررسی مشکلات بخش جزیره هرمز با حضور نماینده بندرعباس و دیگر مدیران استان

جلسه بررسی مشکلات بخش جزیره هرمز با حضور نماینده بندرعباس،ابوموسی،حاجی اباد،قشم،خمیر و رئیس سازمان صنعت ، معدن هاشمی تختی نماینده بندرعباس ، حاجی اباد ، قشم و بندرخمیر در مجلش شورای اسلامی گفت : مردم جزیره هرمز مردی انقلابی و همیشه پای انقلاب ایستاده اند باید ...

جلسه بررسی مشکلات بخش جزیره هرمز با حضور نماینده بندرعباس،ابوموسی،حاجی اباد،قشم،خمیر و رئیس سازمان صنعت ، معدن
هاشمی تختی نماینده بندرعباس ، حاجی اباد ، قشم و بندرخمیر در مجلش شورای اسلامی گفت : مردم جزیره هرمز مردی انقلابی و همیشه پای انقلاب ایستاده اند باید دست در دست هم دهیم و مشکلات انها را مرتفع سازیم.
به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت ، معدن تجارت هرمزگان ، حسین هاشمی تختی در مجلس شورای اسلامی گفت : : مردم جزیره هرمز مردی انقلابی و همیشه پای انقلاب ایستاده اند باید دست در دست هم دهیم و مشکلات انها را مرتفع سازیم.
حسین هاشمی تختی گفت : با استاندار مشکلات مردم جزیره هرمز را در میان میگذاریم و ستادی تشکیل می دهیم که هر شش ماه یک بار گزارشی به دستگاههای مربوطه دهند.
وی اظهار داشت : بنیاد برکت در جزیره هرمز پژوهش هایی انجام داده و ما سعی در استفاده از این پژوهش ها در جهت توسعه جزیره را داریم.
وی در ادامه گفت : پیشنهاد می شود ستاد معین در جزیره هرمز، متشکل از معتمدین ، شورا و بخشدار تشکیل شود و هچنین ما هم در کنار شما به جهت پیگیری و رفع موضوع تعاونی معدن خاک سرخ هرمز هستیم.
خلیل قاسمی ، رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت هرمزگان در این جلسه گفت : ما جلسات و نشست های متعددی برای حل موضوع ملوانان با حضور استاندار محترم داشته ایم.
خلیل قاسمی گفت : دستور فعالسازی تعاونی مرزنشینان داده شده و در حوزه ملوانی و ته لنجی دستورالعمل ان ابلاغ شده و گمرکات توجیه شده اند و این دستورالعمل اجرایی می باشد و ملوانان می توانند از این پس مطابق دستور العمل فعالیت نمایند.
وی اظهار داشت : ظرفیتی که در حال حاضر برای ملوانان در نظر گرفته شده هر ملوان در هر مرحله حسب دستور معاون اول رئیس جمهور و مصوبه هیئت وزیران تا سقف ده میلیون تومان می تواند کالا وارد کند.
وی گفت : در خصوص تعاونی مرزنشینان سامانه باز می باشد و مرزنشینان می توانند در این سامانه ثبت نام نمایند و پس از دریافت کارت خود تعاونی خود را فعال کنند.
رئیس سازمان صنعت ، معدن تجارت هرمزگان در پایان گفت : معدن خاک سرخ هرمز دارای پروانه بهره برداری در سال ۱۳۸۰ می باشد ، این پروانه ۲۵ سال اعتبار دارد و میزان استخراج این معدن سالیانه پنج هزار تن می باشد از نظر ما این پروانه دارای اعتبار هست و قابلیت ادامه فعالیت را دارد و مشکلاتب که در این بین با تعاونی به وجود امده اگر مرتفع نمایند ما مشکلی در این زمینه نداریم.
.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi