تاریخ انتشار:۲۲ آبان ۱۳۹۶در ۲:۵۰ ب٫ظ کد خبر:16518

مدیر کل آموزش و پرورش نا حیه دو بندرعباس عنوان کرد:باید با ایجاد فرهنگ مطالعه نخبه سازی کنیم

به گزارش مکران:سید هادی حسینی مدیرکل آموزش و پرورش ناحیه ۲ بندرعباس بمناسبت هفته کتاب در حاشیه بازدید از کتابخانه مطهری گفت:سرانه مطاله در کشور ۳دقیقه است طبق گفته مدیران مربوطه و این برای یک کشوربا سابقه فرهنگی غنی غیر قابل قبول است. وی افزود وقتی در کل کشور ...

به گزارش مکران:سید هادی حسینی مدیرکل آموزش و پرورش ناحیه ۲ بندرعباس بمناسبت هفته کتاب در حاشیه بازدید از کتابخانه مطهری گفت:سرانه مطاله در کشور ۳دقیقه است طبق گفته مدیران مربوطه و این برای یک کشوربا سابقه فرهنگی غنی غیر قابل قبول است.

وی افزود وقتی در کل کشور سرانه مطالعه پایین است در جنوب شرق دیگر نیاز به گفتن ندارد هرچند در برخی موارد خوب عمل شده است اما کافی نیست.

امیدواریم بتوانیم با نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتاب خوانی در عرصه های مختلف نخبه سازی شود پیشگام باشم باشیم.

این مقام مسئوول خطاب به مدیران مدارس که در بازدید ازکتابخانه مطهری حضور داشتند گفت: مدیران بهتر است کاری کنند تا دانش آموزان با کتاب آشنا شوند و به سمت مطاله بروند زیرا این اتفاق باعث می شود ، خلاقیت بالا برود و مهارت های اجتماعی فرد نیز افزایش پیدا کند.

وی اظهار داشت : فضای مجازی از زمان پیدایش نفوذ زیادی در بین مردم داشته است، اما نباید جایگزین کتاب شود چرا که جایگاه کتاب بالاتر از آن است .

حسینی افزود: فرهنگ کتاب خوانی باید در مدارس نهادنه شود، ودر این خصوص باید تلاش بیشتری صورت گیرد، اگر برای دانایی هزینه نکنیم برای نادانی هزینه گزافی پرداخت خواهیم کرد.

خانم ترابی کتاب دار کتابخانه مطهری نیز گفت : برای نهادینه کردن کتاب و کتاب خوانی باید تعامل بین مدارس، دانش آموزان و نهاد کتاب خانه ها افزایش یابد و از تمام ظرفیت ها استفاده شود .

وی ادامه گفت : در کتابخانه مطهری چندین نشست کتابخوان و شاهنامه خوانی برگزار شده است که امیدواریم با فرهنگ سازی بیشتر بتوانیم این گونه مباحث را تقویت و بر جامعه کتاب خوانی بیافزاییم.

محمدرضا قنبرپور

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi