تاریخ انتشار:۲۴ آبان ۱۳۹۶در ۹:۴۹ ق٫ظ کد خبر:16545

کار کتابدار ایجاد انگیزه و هدایت جامعه به سمت مطالعه است

به گزارش مکران کبری میرحسینی کتابدار ۲۲ سال سابقه کتابخانه شهید مطهری (ره) بندرعباس از انجام بیش از ۱۰ برنامه فرهنگی متفاوت در هفته کتاب و کتابخوانی خبر داد. وی گفت:در گذشته کتابداری به روش سنتی و دستی بود اما اکنون بصورت موازی با تکنولوژی و ...

به گزارش مکران کبری میرحسینی کتابدار ۲۲ سال سابقه کتابخانه شهید مطهری (ره) بندرعباس از انجام بیش از ۱۰ برنامه فرهنگی متفاوت در هفته کتاب و کتابخوانی خبر داد.
وی گفت:در گذشته کتابداری به روش سنتی و دستی بود اما اکنون بصورت موازی با تکنولوژی و فضای مجازی حرکت می کند.در همین راستا نهاد کتابخانه های عمومی بعنوان متصدی حفاظت از کتاب و ترویج فرهنگ مکتوب جامعه ،سامانه با ادرس الکترونیکی www.samanpl.ir را چندین سال است راه اندازی کرده است که امکان جستجوی کلیه کتابها در کتابخانه های سراسر کشور ، رزرو کتاب و حتی پیدا کردن مکان کلیه کتابخانه های عمومی را فراهم می آورد.

میرحسینی افزود : در تمامی طول سال نشست های کتابخوان جهت به اشتراک گذاری کتابها و جمع خوانی کتاب در این کتابخانه انجام میشود.اما امسال در هفته کتاب و کتابخوانی که از ۲۰ تا ۲۶ آبان است برنامه های متنوعی چون نشست کتابخوان مدرسه ای ،برگزاری نمایشگاه جهت معرفی کتاب ، معرفی سایت های علمی و کتابخوانی به مراجعه کنندگان و برگزاری مسابقات کتابخوانی و خلاصه نویسی کتاب ، نشست شاهنامه خوانی و بازدید ها دانش آموزان و … را برگزار می کند.

در ادامه ملیحه سلامی دیگر کتابدار با تجربه این کتابخانه با تشکر از سازمانهای فرهنگی همکار گفت: نقش این ارگانهای مثل شهرداری منطقه ۳ بندرعباس ،اداره کل ارشاد هرمزگان و بنیاد غدیر هرمزگان وموسسه ساحل خلیج فارس (حمایت از کودکان مبتلا به سرطان) درزمینه کمک در اجرای برنامه های مختلف این کتابخانه غیر قابل چشم پوشی است. و جای تقدیر و تشکر فراوانی دارد . کما اینکه در هفته کتاب برگزاری میز بخشش برای ترویج فرهنگ کمک به کودکان مبتلا به سرطان و قصه گویی برای کودکان توسط ارزو زرقانی مسیول بخش کودک و نوجوان موسسه ساحل خلیج فارس انجام میشود .

در پایان لیلا جعفری کتابدار فعال  کتابخانه شهید مطهری (ره) خاطر نشان کرد: کار کتابدار ایجاد انگیزه و هدایت جامعه به سمت مطالعه مفید است.همچنین فراهم سازی بستر مناسب جهت ارائه اطلاعات مورد نیاز در قالب کتاب و دیگر منابع اطلاعاتی به علاقمندان است.امروزه کار کتابدار از بستر کتاب به دیگر بسترهای انتقال دانش نظیر اینترنت و بانک های اطلاعاتی توسعه یافته است.بنابراین امروزه کار کتابدار منحصر به تحویل و دریافت کتاب نیست هرچند بستر اصلی فعالیت او در قالب کتاب و کتابخانه نمود پیدا می کند.

گفتنی است کتابداران این کتابخانه از برگزاری مراسم روز کتاب و کتابخوانی و کتابدار در ۲۴ آبان با حضور اعضا و مسیولین خبر دادند.

بازدیدها: ۷۸

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi