تاریخ انتشار:۰۳ آذر ۱۳۹۶در ۷:۲۶ ب٫ظ کد خبر:16601

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خبر داد: بازدید استاندار خوزستان و هیئت همراه از الگوی اقتصاد مقاومتی استان کرمان

به گزارش مکران استاندار خوزستان به همراه هیئتی، از الگوی اقتصاد مقاومتی اجرا شده در منطقه گلباف بازدید به عمل آورد. دکتر رودری صبح امروز دوم آذرماه با اعلام این خبر افزود: پس از ابلاغ دستور ریاست محترم جمهوری مبنی بر الگو بودن اقدامات اقتصاد مقاومتی ...

به گزارش مکران استاندار خوزستان به همراه هیئتی، از الگوی اقتصاد مقاومتی اجرا شده در منطقه گلباف بازدید به عمل آورد.
دکتر رودری صبح امروز دوم آذرماه با اعلام این خبر افزود: پس از ابلاغ دستور ریاست محترم جمهوری مبنی بر الگو بودن اقدامات اقتصاد مقاومتی استان کرمان برای سایر استان ها سومین گروه، این بار از استان خوزستان وارد کرمان شده و از اقدامات و دستاوردهای الگوی اقتصاد مقاومتی در منطقه گلباف بازدید به عمل آوردند.
دکتر رودری با اشاره به الگوی توانمند سازی جوامع روستایی و تشکیل هسته های کار و زندگی در این منطقه گفت: بانک رسالت به عنوان معین منطقه توانسته با استفاده از الگوی توانمند سازی جوامع روستایی و استفاده از ظرفیت های علمی دانشگاه صنعتی شریف با تشکیل ۶ کانون کار و زندگی و ۸۰ هسته کار و زندگی تعداد ۱۷۰ نفر را در مشاغل خرد خانگی مشغول به کار نماید.
دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان ابتکار استاندار محترم را در زون بندی استان به مناطق هشتگانه و ورود ۲۳ معین اقتصادی جهت مدیریت توسعه در مناطق را یکی از مدل های موفق استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در توسعه استان دانست.
وی از مهاجرت معکوس در منطقه گلباف سخن به میان آورد و افزود: پس از تشکیل خانه توسعه گلباف و هسته های کار و زندگی با توجه به آمار سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ مهاجرت معکوس اتفاق افتاده و شاهد بازگشت مهاجرینی بودیم که در سنوات گذشته به دلیل عدم وجود کار و شغل مناسب این منطقه را ترک و به حاشیه نشینی در اطراف کرمان روی آورده بودند.
استاندار خوزستان نیز در حاشیه این بازدید ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات انجام شده الگوی استان کرمان را که در راستای مردمی کردن اقتصاد و توانمند سازی جوامع محلی می باشد را الگوی موفق دانست که قابل تعمیم به سایر نقاط کشور از جمله استان خوزستان است.
پس از برگزاری جلسه از کانون های تولید پوشاک، شیرینی و تولید مصنوعات چرمی بازدید به عمل آمد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi