تاریخ انتشار:۰۹ آذر ۱۳۹۶در ۱۰:۱۲ ق٫ظ کد خبر:16677

فرماندار قشم: دانش آموزان در آموزش زلزله نقش مربی خانواده را بر عهده بگیرند

به گزارش مکران فرماندار قشم گفت: ضمن اینکه دانش آموزان نقش مربی خانواده را در آموزش زلزله بر عهده بگیرند لازم است، همه ارکان جامعه هم نقش خود را به درستی انجام دهند. علیرضا نصری بیان کرد: فجایع زلزله کرمانشاه یکبار دیگر به ما یاد آوری ...

به گزارش مکران فرماندار قشم گفت: ضمن اینکه دانش آموزان نقش مربی خانواده را در آموزش زلزله بر عهده بگیرند لازم است، همه ارکان جامعه هم نقش خود را به درستی انجام دهند.

علیرضا نصری بیان کرد: فجایع زلزله کرمانشاه یکبار دیگر به ما یاد آوری کرد که حسن انجام وظیفه، و اهمییت قائل شدن برای دانش و تخصص رابطه مستقیم با جان و مال شهروندان دارد.
او تصریح کرد: ما اگر بتوانیم بر اساس تعالیم دینی خود نظم، پیگیری در کارها، دانش و حسن انجام وظیفه را مورد توجه قرار دهیم جامعه ای پویا و ایمن در برابر ناملایمات طبیعی و بحران های بشری خواهیم داشت.

نصری در نوزدهمین مانور سراسری زلزله خطاب به دانش آموزان مدرسه بنت الهدی صدر شهر قشم گفت: برای ساختن جامعه ای که تاب و توان مقابله با ناملایمات طبیعی را داشته باشد، باید همه اشخاص اعم از حقیقی یا حقوقی وظایفی را  که بر عهده دارند، به درستی انجام دهند. فرماندار قشم تاکید کرد: دانش آموزان علاوه بر اینکه بطور مستمر آموزش های لازم را از طریق مجاری رسمی مانند هلال احمر و آموزش  و پرورش دریافت می کنند ، نقش مربی خانواده را بر عهده گرفته و خود را موظف به توسعه دانش و مهارت های عملی برای مواجهه با زلزله و دیگر حوادث طبیعی بدانند. نصری از دانش آموزان خواست درباره راه های علمی آمادگی در برابر زلزله، انواع آمادگی، وظایف و مسوولیت های مردم، حکومت و تشکل های مردم نهاد با هم گفت و گو کنند و نتایج آن را با کمک اولیا مدرسه منتشر سازند.

بر اساس این خبر نوزدهمین مانور سراسری زلزله توسط آموزش و پرورش و با مشارکت هلال احمر، شبکه بهداشت  و شعار مدرسه ایمن، جامعه تاب آور روز چهارشنبه با حضور علیرضا نصری فرماندار شهرستان قشم در مدرسه دخترانه متوسطه اول بنت الهدی صدر قشم برگزار شد.

بازدیدها: ۳۰

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi