تاریخ انتشار:۲۳ آذر ۱۳۹۶در ۱۱:۳۰ ق٫ظ کد خبر:16766

کشف اختلاس ۱۸ میلیارد ریالی در یکی از مناطق آزاد هرمزگان

به گزارش مکران رئیس پلیس آگاهی استان از کشف یک فقره اختلاس ۱۸ میلیارد ریالی در یکی از مناطق آزاد استان و دستگیری ۱۴ متهم خبر داد. سرهنگ "عبدالمجید کرمی":ماموران اداره مبارزه با جرایم اقتصادی آگاهی استان با کار اطلاعاتی و بهره گیری از شیوه های ...

به گزارش مکران رئیس پلیس آگاهی استان از کشف یک فقره اختلاس ۱۸ میلیارد ریالی در یکی از مناطق آزاد استان و دستگیری ۱۴ متهم خبر داد.
سرهنگ “عبدالمجید کرمی”:ماموران اداره مبارزه با جرایم اقتصادی آگاهی استان با کار اطلاعاتی و بهره گیری از شیوه های پلیسی از وقوع یک فقره اختلاس توسط یک باند ۱۴ نفره در یکی از شرکت های مورد قرارداد سازمان منطقه آزاد استان مطلع شده و موضوع را در دستور کار قرار دادند.
در تحقیقات  پلیس مشخص شد اطلاعاتی که در سامانه دریافت عوارض ورود به منطقه آزاد ثبت شده، متناقض است.
تحقیقات تکمیلی نشان داد با توجه به اینکه عوارض پرداختی شهروندانی که دارای کارت شهروندی می باشند مبلغ پایین تری نسبت به سایر شهروندان است، تعدادی از کارکنان شرکت با سوء استفاده از موقعیت شغلی خود و همچنین تبانی با شرکت حسابرسی سازمان منطقه آزاد با دسترسی به مشخصات شهروندان منطقه آزاد و ثبت مشخصات آنان به جای مترددین عادی ما به التفاوت بیشتری دریافت و به حساب خود واریز می کردند.
این افراد مبلغ ۱۸ میلیارد ریال وجه را از حساب شرکت به نفع خود جا به جا کردند که در نهایت با هماهنگی قضایی ۱۴ نفر شناسایی و در چند عملیات جداگانه دستگیر شدند.
متهمان پس از دستگیری به جرم خود اعتراف کردند و پس از تکمیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.
در همین حال یک مقام ارشد سازمان منطقه آزاد کیش هرگونه ارتباط و انتساب این پرونده به منطقه آزاد کیش را رد کرد.
این مقام آگاه که مایل نبود نامی از وی برده شود تصریح کرد: هیچگونه دستگیری در ارتباط با مطلب منتشر شده از سوی پلیس در سازمان منطقه آزاد کیش و حسابرسی آن و شرکت های طرف قرارداد رخ نداده است.
سازمان منطقه آزاد قشم تاکنون هیچ اظهارنظر رسمی یا غیر رسمی در این باره نکرده است.

 

بازدیدها: ۲۱

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi