تاریخ انتشار:۲۸ آذر ۱۳۹۶در ۱۰:۵۳ ق٫ظ کد خبر:16815

کشتیرانی و نفتکش باید ملزم به سفارش ساخت کشتی به ایزوایکو شوند

به گزارش مکران استاندار هرمزگان گفت: از نمایندگان مجلس می‌خواهیم باتوجه به شناختی که امروز از مجموعه کشتی‌سازی پیدا کردند این امر به مطالبه‌ای جدی تبدیل شود که بخش‌های بزرگ کشور همچون کشتیرانی و نفتکش ملزم شوند سفارش ساخت کشتی به این مجموعه ارائه دهند. دکتر ...

به گزارش مکران استاندار هرمزگان گفت: از نمایندگان مجلس می‌خواهیم باتوجه به شناختی که امروز از مجموعه کشتی‌سازی پیدا کردند این امر به مطالبه‌ای جدی تبدیل شود که بخش‌های بزرگ کشور همچون کشتیرانی و نفتکش ملزم شوند سفارش ساخت کشتی به این مجموعه ارائه دهند.
دکتر فریدون همتی در نشست مشترک با روسای کمیسیون‌های برنامه و بودجه، انرژی و صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی که در مجتمع کشتی‌‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) در بندرعباس برگزار شد، عنوان کرد: مجتمع کشتی‌‌سازی دارای توانمندی و قابلیت بزرگی در کشور است اما از این ظرفیت برای کشور به خوبی استفاده نشده است.
وی ادامه داد: در کشور ما پنج هزار و ۴۰۰ کیلومتر ساحل وجود دارد و در جنوب نیز به آب‌های آزاد متصل هستیم و دریا سرزمین مستعدی است که در ابعاد مختلف آن را کمتر شناخته‌ایم.
استاندار هرمزگان افزود: در مجموعه کشتی‌‌سازی و صنایع فراساحل ظرفیت خوبی ایجاد شده است و امروز با اعتماد و حمایتی که صورت گرفت، شاهد ساخت سکوهای نفتی تا پنج هزار تن در این مجموعه هستیم که نشان می‎دهد هرجا اعتماد کنیم و فرصت فراهم شود، حتما نتیجه بخش است.
همتی تصریح کرد: از نمایندگان مجلس می‌خواهیم با توجه به شناختی که امروز از مجموعه کشتی‌سازی پیدا کردند این امر به مطالبه‌ای جدی تبدیل شود که بخش‌های بزرگ کشور همچون کشتیرانی و نفتکش ملزم شوند سفارش ساخت کشتی به این مجموعه ارائه دهند و کشتی‌سازی هم خود را برای پاسخ به نیازها و انجام کارها طبق استانداردها تجهیز کند.
وی بیان داشت: اگر به صنعت کشتی‌سازی توجه کنیم موجبرونق تولید و تامین نیاز آینده کشور خواهد شد.
استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: امروز رشد و توانمندی در این عرصه را شاهد هستیم که از جمله آن توانمندی دفاعی دریایی است و نشان می‌دهد که نیروی انسانی و شرایط آن را در اختیار داریم که باید همت بلند و هماهنگی میان مجموعه دولت و مجلس ایجاد شود تا از این صنعت حمایت کنیم و کشور در حوزه صنعت کشتی‌سازی ارتقا یابد.

محمدرضا قنبرپور

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi