تاریخ انتشار:۱۹ دی ۱۳۹۶در ۱۰:۵۲ ق٫ظ کد خبر:16946

فرمانده مرزبانی استان هرمزگان: بیش از ۵ هزار شناور در هرمزگان ساماندهی شدند

فرمانده مرزبانی استان هرمزگان از ساماندهی بیش از ۵ هزار فروند شناور در اجرای طرح ساماندهی دریا در ۹ ماهه سال جاری خبر داد و تاکید کرد:از توان پاسگاههای دریابانی و یگان حفاظت منابع آبزیان استان در سطح حوزه استحفاظی و در یک هزار و ...

فرمانده مرزبانی استان هرمزگان از ساماندهی بیش از ۵ هزار فروند شناور در اجرای طرح ساماندهی دریا در ۹ ماهه سال جاری خبر داد و تاکید کرد:از توان پاسگاههای دریابانی و یگان حفاظت منابع آبزیان استان در سطح حوزه استحفاظی و در یک هزار و ۱۰۰ کیلومتر مرز دریایی این استان در طرح دریا بهره گیری شده است.
سرهنگ” علی اصغر خرم روی” بیان داشت:از آنجا که سواحل دریای خلیج فارس و عمان به عنوان تفرجگاه های طبیعی استان هرمزگان همه ساله و در تمام فصول سال با استقبال بی‌شمار مسافران و گردشگران مواجه میگردد، می‌طلبد این مکان ها از لحاظ امنیتی در سطح بالایی قرار داشته باشند که دریابانان استان با همت همه جانبه و عزمی راسخ به این امر مبادرت می نمایند.
وی افزود: در راستای اجرای طرح ساماندهی دریا، این فرماندهی با تعیین کارگروه مربوطه در مرزبانی هرمزگان و برگزاری جلسات هماهنگی با فرمانداران شهرستان‌های مرزی سطح استان و سازمان‌های ذیربط و ارائه راهکار به متولیان و دست‌اندرکاران، اقدامات و اجرای طرح را آغاز کرده است.
فرمانده مرزبانی استان هرمزگان گفت: این طرح از طرح های بزرگ مرزبانی استان است و هم اکنون در حال اجرا است.
وی با اشاره به ساماندهی ۵۳۶۵ فروند شناور در آب‌های هرمزگان افزود: با اجرای این طرح همه شناورها دارای کارت هویت و پلمپ مخصوص دریابانی می‌شوند.
سرهنگ “علی اصغر خرم روی” با اشاره به مزایای این طرح در ارتقای امنیت دریانوردی و همچنین جلوگیری از سوء استفاده احتمالی و پیشگیری از سرقت شناورها خاطرنشان کرد:طراحی پلمپ مخصوص توسط کارشناسان حوزه دریابانی و نصب بر روی سیلندر موتور شناور ها، می تواند مانع خوبی برای جلوگیری از سرقت شناورها و شناسایی موارد سرقتی باشد.
“خرم‌روی” تأکید کرد: تمامی شناورها ملزم به نصب این پلمپ بر روی سیلندر موتور شناور خود هستند و شناورهایی که فاقد پلمپ باشند توسط گشت‌های دریابانی متوقف و به پارکینگ منتقل میشود.
این مقام انتظامی بیان داشت: علاوه بر پلمپ موتور شناورها،مالکان شناورها موظف هستند با مراجعه مراکز دریابانی سراسر استان هرمزگان کارت مخصوص تردد شناور و دفترچه تردد انتظامی را تهیه کنند.
فرمانده مرزبانی استان هرمزگان با تاکید بر مدیریت و برنامه ریزی اصولی و صحیح برای اجرای طرح های دریایی در استان گفت: باید حد و حدود اسلامی در طرح دریا نهادینه شود و برای اجرای آن از ظرفیت و توان همه دستگاه‌های مرتبط در این راستا به کارگیری شود.
سرهنگ “علی اصغر خرم روی” در خاتمه از همکاری خوب مسئولان و مرزنشینان منطقه و همچنین مالکان شناورهای استان تقدیر و اجرای این طرح را برای ارتقای ضریب امنیت در مرزهای استان لازم و ضروری دانست.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi