تاریخ انتشار:۲۱ دی ۱۳۹۶در ۱۱:۰۲ ق٫ظ کد خبر:16956

مدیر عامل شهرک‌های صنعتی هرمزگان؛هرمزگان ظرفیت بیشتری در حوزه تولید محصولات صادراتی دارد

به گزارش مکران مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی هرمزگان  گفت: ۱۶ واحد صنعتی صادراتی در شهرک‌های صنعتی فعال است که در ۹ ماهه سال‌جاری بیش از ۶۵ میلیون دلار صادرات داشته‌اند. سید امیر امیری‌زاد،در جلسه عاملین توسعه و کارگزاران فن بازار و نمایندگان کنسرسیوم در سالن جلسات ...

به گزارش مکران مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی هرمزگان  گفت: ۱۶ واحد صنعتی صادراتی در شهرک‌های صنعتی فعال است که در ۹ ماهه سال‌جاری بیش از ۶۵ میلیون دلار صادرات داشته‌اند.

سید امیر امیری‌زاد،در جلسه عاملین توسعه و کارگزاران فن بازار و نمایندگان کنسرسیوم در سالن جلسات سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان با حضور معاون صنایع کوچک سازمان، اظهار داشت: هرمزگان ظرفیت بیشتری در حوزه تولید محصولات صادراتی دارد.

وی در ادامه با اشاره به مزیت‌های صنعتی استان هرمزگان افزود: صنایع هرمزگان در زمینه خوشه‌های شیلات، خرما، صنایع دریایی و فراورده‌های نفتی فعالیت دارند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی هرمزگان در ادامه با تاکید بر ضرورت هموار سازی مسیر توسعه اقتصادی واحدهای صنعتی، بیان داشت: با توسعه صنایع استان و رفع موانع شاهد رشد توسعه صادرات در استان خواهیم بود.

امیری‌زاد در ادامه به ایجاد و توسعه شهرک‌های صنعتی تخصصی در استان هرمزگان اشاره داشت و گفت: کلنگ‌زنی پروژه شهرک صنعتی تخصصی صنایع دریایی بندرعباس در منطقه ویژه کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایزوایکو به توسعه اشتغال و افزایش تولید در منطقه منجر خواهد شد.

غلامرضا سلیمانی معاون صنایع کوچک نیز در ادامه جلسه گفت:صنایع کوچک یک ظرفیت بالقوه جهت افزایش صادرات و ارز اوری هستند و تمایل داریم تولیدات صنایع در اختیار صادرات قرار گیرد.

وی افزود: جهت محقق شدن این امر باید تولید کنندگان و واحدهای فعال شناسایی شوند؛ همچنین صنعتگران برای تسریع در روند کار پیشنهادات و نکته نظرات خود را بیان کنند تا به راه حلی جامع و قابل بحره برداری برسیم.

سلیمانی گفت:برای کمک به صنایع کوچک باید از ظرفیت های خالی شرکت ها یا همان زنجیره تولید استفاده شود و صنایع مکمل یکدیگر باشند به گونه ای که هم دانش فنی و هم مواد تولیدی را بین یک دیگر به اشتراک بگزارند تا هم سود دوطرفه ببرند و هم از تجربیات یکدیگر برای افزایش بحره وری و استاندارد سازی استفاده کنند.

معاون صنایه کوچک اظهار داشت: در استان هرمزگان یک سری موانع محدود کننده بر سر راه تولید و صنعتگران وجود دارد که اگر در خود استان این موانع رفع نگردد به مراجع بالاتر ارجاع می دهیم .

سلیمانی در ادامه گفت: در حال حاضر برای تحقق تولید و اشتغال و به دنبال آن اهداف عالی تر؛ طرح نوسازی ۱۱ هزار واحد تولیدی در دستور کار قرار دارد که اولین قدم در تحقق آن تامین اعتبارات لازم و در اختیار قراردادن آن به صنعت است.

معاون صنایع کوچک عنوان داشت: در چند ماه گذشته در بحث توسعه بازار و هماهنگی با صنایع جلساتی برگزار شد و خروجی های مثبتی داشت.در این راستا قصد داریم تا پایان سال دو هزار بنگاه تولیدی و اقتصادی را شناسایی و با یکدیگر پیوند دهیم.

وی در حاشیه بازدید از فعالیت های شرکت شهرکهای صنعتی استان هرمزگان عنوان داشت: در حال حاضر یک سری پیچیدگی ها و بهم ریختگی هایی وجود دارد اما رفع آن ها راهکارهای ساده ای دارد بعنوان مثال با تغییر نگرش و خط دهی به صنعتگران و فعالین صنعتی و تشویق آنها در استفاده از ظرفیت های علمی بخش عظیمی از موانع را از سد راه برداشت.

سلیمانی افزود: بخش خصوصی در این گونه موارد موفق تر عمل کرده است و بهترین ظرفیت برای ایجاد اشتغال و تولید را دارا می باشد.

معاون صنایع کوچک عنوان کرد: توسعه منطقه ای نیز یکی دیگر از راهکارهای مهم دیگر در توسعه صنعت و اشتغال پایدار است و دومین کار ایجاد یک شبکه ارتباطی بین صنایع، تولید کنندگان،بازار و سایر بخش های تاثیر گزار است.

محمدرضاقنبرپور

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi