تاریخ انتشار:۲۵ دی ۱۳۹۶در ۱:۲۲ ب٫ظ کد خبر:17009

اعتراضات کارگری به جزیره رویایی کشیده شد

بیش از ۲۰۰ کارگران کیش چوب که ۱۵ ماه است حقوق و مزایا خود را دریافت نکرده اند با تجمع مقابل ساختمان سازمان منطقه آزاد کیش خواستار پیگیری و رسیدگی مسئولان به وضعیت معیشتی و بلاتکلیفیشان شدند. به گزارش مکران به نقل از  کیش پرس، شرکت کیش ...

بیش از ۲۰۰ کارگران کیش چوب که ۱۵ ماه است حقوق و مزایا خود را دریافت نکرده اند با تجمع مقابل ساختمان سازمان منطقه آزاد کیش خواستار پیگیری و رسیدگی مسئولان به وضعیت معیشتی و بلاتکلیفیشان شدند.

به گزارش مکران به نقل از  کیش پرس، شرکت کیش چوب یکی از شرکت های بزرگ تولیدی محصولات چوبی درجزیره است که از مدتی پیش به دلیل مشکلات مالی حقوق کارگران و کارمندان خود را پرداخت نکرده و کارگران پس از ماه ها انتظار روز گذشته در مقابل ساختمان سازمان تجمع کردند.

به گفته یکی از کارگران شرکت، در سال جاری تنها یک حقوق آن هم در خرداد ماه به کارکنان این شرکت پرداخت شده و از ۴ ماه پیش نیز کارخانه  بدون اینکه پولی به کارگران و کارمندان پرداخت کند تعطیل شده است.

کارکنان شرکت کیش چوب اظهار کردند: تاکنون اعتراضات و درخواست هایشان بی پاسخ بوده لذا مقابل ساختمان سازمان منطقه آزاد کیش گردهم آمدند شاید مسئولی به آن ها پاسخ دهد.

به گفته برخی از کارگران بین ۸ تا ۱۵ ماه است که از شرکت دریافتی نداشته اند و دوماه حق بیمه آن ها نیز به تعویق افتاده و آخرین دریافتی آن ها حقوق شهریور ۹۵ است که در خرداد دریافت کرده اند.

یکی از کارگران با اشاره به اینکه از اول دی ماه بدون دریافت هیچ یک از حق و حقوق های قانونی خود اخراج شده است،گفت: این چندمین تجمع کارگران در مقابل سازمان است اما هنوز هم ترتیب اثری به درخواست های آنان داده نشده است.

گفته می شود بهزاد فلاحی( مدیرعامل کارخانه کیش چوب) در اعتراضاتی که تابستان سال جاری صورت گرفته بود تعطیلی کارخانه را موقت اعلام کرده و کارگران پس از خاتمه تعطیلات به کارشان باز خواهد گشت اما کارگران کیش چوب اکنون از تعطیلی نزدیک به ۴ ماه کارخانه بدون دریافت حتی یک ریال حقوق و مزایا خبر می دهند.

محمد رضا واعظی، سرپرست اداره کار و خدمات اشتغال منطقه آزاد کیش نیز درگفتگویی از آغاز رسیدگی به پرونده شکایت صنفی کارگران این کارخانه خبرداده بود اما به گفته کارگران هنوز هم خبری از رسیدگی به پرونده نیست و کارگران این شرکت با هزینه های سرسام آور زندگی و اجاره خانه در کیش نمی دانند چگونه و به کجا شکایت ببرند تا مشکلشان حل شود.

اگر چه شنیده ها حاکی از این است که پس از اجتماع کارگران در مقابل ساختمان سازمان وعده هایی مبنی بر پیگیری و رسیدگی به شکایت کارگران داده شده است اما چه کسی جوابگوی ۲۰۰ خانواده ای است که ۱۵ ماه گذشته در را در شرایط سختی به سرپرده و با تمام توان صورت خود را با سیلی سرخ نگاه داشته اند اما امروز پیمانه صبرشان به سر آمده زیرا زندگی در جزیره کیش با هزینه های بالا با وجود کار و تلاش به سختی می گذرد چه رسد به اینکه ماه ها ریالی درآمد نداشته باشید؟ آیا این مطالبه به حق نیست؟

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi