تاریخ انتشار:09 بهمن 1396در 12:56 ب.ظ کد خبر:17095

پایش آنفلوانزا، در طیور بومی واحدهای روستایی شهرستان حاجی آباد

به گزارش مکران رئیس اداره دامپزشکی شهرستان حاجی آباد گفت: در راستای اهداف سازمانی و تاکید مدیر کل محترم دامپزشکی استان هرمزگان در خصوص پیشگیری از بیماریهای مشترک، برنامه نمونه گیری از طیور بومی شهرستان به منظور پایش و مراقبت بیماری آنفلوانزا به جهت شناخت ...
به گزارش مکران رئیس اداره دامپزشکی شهرستان حاجی آباد گفت: در راستای اهداف سازمانی و تاکید مدیر کل محترم دامپزشکی استان هرمزگان در خصوص پیشگیری از بیماریهای مشترک، برنامه نمونه گیری از طیور بومی شهرستان به منظور پایش و مراقبت بیماری آنفلوانزا به جهت شناخت وضعیت سرمی طیور بومی، در ۶ روستای شهرستان انجام پذیرفت.

 دکتر احسان کریمی اظهار داشت: این شهرستان واجد ۲۴۰ واحد روستایی بوده که ۵ روستا بصورت تصادفی انتخاب شد و در مجموع تعداد ۹۶ نمونه سرمی از طیور بومی شامل مرغ و خروس و غاز، اخذ و به آزمایشگاه ارسال گردید.

وی افزود: پایش و مراقبت از واحدهای صنعتی طیور، اجرای گشت مشترک با محیط زیست و بازدید از آبگیرهای شهرستان، اجرای برنامه های آموزشی جهت مرغداران و … از سایر برنامه های دامپزشکی در مراقبت از بیماری آنفلوانزای پرندگان می باشد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان حاجی آباد از مرغداران، دامداران و روستائیان خواست: در صورت مواجهه با هرگونه تلفات غیرعادی در طیور بومی و پرندگان آزاد پرواز مانند کلاغ و گنجشک و … مراتب را در اسرع وقت به شبکه دامپزشکی شهرستان اطلاع رسانی نمایند.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به سرد شدن هوا و چرخش بیشتر ویروس در محیط، رعایت تمامی ضوابط بهداشتی مورد تاکید کارشناسان اداره دامپزشکی را مد نظر قرار دهند تا واحد پرورش آنان درگیر این بیماری نشود.

بازدیدها: ۵۸

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi