تاریخ انتشار:14 بهمن 1396در 12:12 ب.ظ کد خبر:17130

علی باقرزاده:برنامه ۱۰ساله سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان ایجاد ۵۰۰۰هکتار گلخانه است

به گزارش مکران "یکی از راهکارها برای بهره وری بیشتر از منابع آب ایجاد گلخانه است که باعث افزایش عملکرد در واحد سطح نیز می گردد، سازمان جهاد کشاورزی استان نیز در برنامه ۱۰ ساله خود ایجاد ۵۰۰۰ هکتار گلخانه را مد نظر دارد". علی باقرزاده ...

به گزارش مکران “یکی از راهکارها برای بهره وری بیشتر از منابع آب ایجاد گلخانه است که باعث افزایش عملکرد در واحد سطح نیز می گردد، سازمان جهاد کشاورزی استان نیز در برنامه ۱۰ ساله خود ایجاد ۵۰۰۰ هکتار گلخانه را مد نظر دارد”.

علی باقرزاده رییس سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان ضمن عنوان کردن این موضوع گفت: برنامه بلند مدت سازمان جهاد کشاورزی در چند محور پیگیری می شود که اساسی ترین آن”تولید” و در درجه دوم “اشتغال” با استفاده از ظرفیت منابع مالی می باشد؛ زیرا یکی از پارامتر های لازم در تولید و اشتغال تامین مالی است.

سومین پارامتر و مهمترین هدف سازمان، بهره وری بیشتر از منابع تولید اهم از آب، خاک و نیروی انسانی می باشد.

وی افزود: استان هرمزگان با متوسط بارش ۱۹۰ میلیمتر نسبت به میانگین کشوری در جایگاه خوبی قرار ندارد و تبخیر نیز در استان بیش از ۳۰۰۰میلیمتر است که از میانگین تبخیر در کل کشور نیز بالاتر می باشد و باعث افزایش مصرف آب در بخش کشاورزی استان می گردد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان عنوان کرد؛ یکی از روش هایی که برای بهره وری از آب می توان مورد استفاده قرار داد بکار گیری روش های نوین آبیاری است که موجب صرفه جویی در منابع می شود.

باقرزاده اظهار داشت:تولید محصولات کشاورزی در استان به حدود یک میلیارد تن رسیده است که نشان از ظرفیت کشاورزی استان در عین توجه به حفاظت از منابع آبی و خاکی است.

وی ادامه داد:از سایر روش های حفظ منابع آب ایجاد گلخانه و سیستم های بسته است و این کار موجب افزایش عملکرد در تولید و استفاده بهینه از منابع موجود است، برنامه ۱۰ ساله استان نیز ایجاد ۵۰۰۰ هکتار گلخانه می باشد که باعث آزاد سازی ۴۵ هزار هکتار از اراضی قابل بهره برداری در استان می شود و برای توسعه کشت های جایگزین مثل دانه های روغنی و ارقام گیاهی با نیاز کمتر آبی فرصت ایجاد می شود.

باقرزاده گفت:در بحث تولیدات گیاهی از ۱۰۰۰هکتار کشت کلزا به ۲۳۰۰هکتار رسیده ایم و این اقبال کشاورزان را می رساند و باعث ایجاد درآمد می شود، به دلیل خرید تضمینی که صورت می پذیرد امکان ایجاد تنش قیمتی به حداقل خود می رسد و اطمینان خاطر کشاورزان را به همراه دارد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی در ادامه افزود؛ بحث بعدی تجمیع اراضی خرد است و وجود باغات فرسوده که حدود ۵۰ درصد باغ های استان را تشکیل داده اند که در برنامه هایی زمان بندی شده می خواهیم آن ها را بازسازی کنیم و با استفاده از ارقام مقاوم و تجاری احیا و با روش های نوین آبیاری پرورش دهیم. در حال حاضر استارت این کار در ۴۰۰هکتار از اراضی در منطقه شمیل زده شده است و پیش بینی می شود در آینده با اقبال کشاورزان روبه رو شود.

باقرزاده گفت:در استان ۸ پروژه بزرگ با ارزش ۶۷میلیارد و ۸۸۰میلیون تومان در حال اجرا است که در حوزه های مختلف از جمله طرح های نوین آبیاری، باغات، تجمیع اراضی، مکانیزاسیون و… را شامل می شود که برای ۳۰۸ نفر بصورت مستقیم ایجاد اشتغال کرده است و تثبیت  مشاغل را نیز به یدک می کشد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان در پاسخ به سوال خبرنگار ندای هرمزگان در خصوص توجیه افزایش کشت ذرت دانه ای با توجه به شرایط آبی استان اظهار داشت:ما نسبت به شرایط آبی استان اشراف داریم و دلیل افزایش تولید به دلیل استفاده از روش های نوین آبیاری و استفاده از ارقام زود رس و کاهش پرت آب بوده است.

مدیرکل شیلات هرمزگان نیز در ادامه از روند روبه رشد تولید فرآورده های شیلاتی خبرداد و گفت:تولیدات استان در سال جاری به بیش از ۲۴۱ هزار تن رسیده است، که حدود ۲۲ درصد افزایش را شاهد بوده ایم و از لحاظ تولید و صید در جایگاه برتر قرار داریم.

محبی افزود:پیش بینی می شود حدود ۳۰ هزار تن میگو یال اسبی در استان صید شود که از این میزان برای صادرات برنامه ریزی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در بخش میگو پرورشی حدود ۱۵هزارتن تولید داشتیم که حدود ۵۰ درصد افزایش تولید را شاهد بوده ایم، در حال حاضر بیش از ۵۰۰ هکتار از اراضی پرورش میگو مکانیزه می باشد و باعث افزایش تولید تا حدود ۴ تن در هکتار شده است.

محبی بیان کرد: در سال جاری ۱۱ کارگاه فعال در تولید لارو داشته ایم که حدود یک میلیارد لارو تولید داشته و انتظار داریم سطح و میزان تولید با رویکردی که بین مردم و سرمایه گزاران  صورت پذیرفته به دو برابر میزان فعلی برسد.

مدیرکل شیلات از رها سازی ۴۰ میلیون لارو میگو برای بازسازی ذخایر خلیج فارس نیز خبر داد.

محبی تولید ماهی در قفس را ۷۰۰۰تن عنوان کرد و افزود :پیش بینی می شود با سرمایه گذاری هایی که صورت خواهد گرفت و استفاده از نیروهای متخصص این میزان افزایش داشته باشد.

مدیر امور سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی نیز اظهار داشت؛ برای تامین اعتبار کشاورزی هرمزگان از هفت ردیف بودجه ای در سال جاری استفاده شده است که از ۸۷۰ میلیاردی که تخصیص داده شد، حدود ۷۰درصد تامین اعتبار شد و مابقی نیز تا پایان سال زراعی تامین اعتبار خواهد شد.

شهابی افزود:در جهت بهبود شرایط کسب و کار ۲۶۰ میلیارد تومان به عنوان منابع اولیه جذب شده است که در اختیار سازمان قرار گرفت و برای ایجاد اشتغال پایدار در روستاها نیز و توسعه روستایی تسهیلات با نرخ ۴تا ۶ درصد در نظر گرفته شده است که در اختیار کشاورزان و سرمایه گذاران قرار خواهد گرفت.

وی بیان کرد: در سال گذشته برای اولین بار ردیف بودجه اختصاصی برای عشایر در نظر گرفته شد.

شهابی گفت:در حوزه اشتغال پایدار حدود ۵۵۰۰شغل خالص و پایدار در حوزه کشاورزی استان ایجاد شده است و برای ۱۶هزار نفر نیز تثبیت شغل را به همراه داشته است.

مدیر امور سرمایه گذاری ادامه داد؛ کل صادرات محصولات کشاورزی استان ۲۹۰ میلیون دلار بوده است که هدف گذاری برای ۵۰۰ میلیون دلار در دستور کار سازمان قرار دارد و امیدواریم با جذب سرمایه گذار به این هدف برسیم.

شهابی در پایان اظهار کرد: در خصوص پرداخت خسارت به بخش کشاورزی در سال گذشته حدود ۱۲ میلیارد تومان حق بیمه به خسارت دیدگان بخش کشاورزی پرداخت شد و در حال حاضر سازمان هیچ گونه بدهی از سوی بیمه کشاورزی به فعالان و تولید کنندگان بخش کشاورزی ندارد.

عزیز سیدی مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان نیز از راه اندازی اولین بارانداز  محصولات کشاورزی کشور، در هرمزگان خبر داد و گفت: با راه اندازی این پروژه ، کشاورزی هرمزگان یک جهش بزرگ در بخش ترانزیت و انتقال تولیدات گیاهی در استان رقم می خورد.

وی بیان کرد:سودآوری طرح برای کشاورزان منطقه قابل درک خواهد بود به دلیل شفاف سازی ، رصد و پایش و اعلان لحظه ای  قیمت محصولات در سطح کشور  و تعیین روزانه  نقاط کم تراکم و پر تراکم  عرضه محصولات در سطح کشور.

سیدی افزود: مساحت طرح  ۱۰ هزار متر مربع است و زیر بنای طرح حدود ۳۲۰۰ متر است و اشتغالزایی طرح حدود ۲۰ نفر بصورت مستقیم می باشد که از محل سرمایه گذاری بخش خصوصی تامین اعتبار شده است.

کل اعتبار هزینه شده در فاز نخست این طرح ۴۰۰۰میلیون ریال است و ظرفیت روزانه این مجتمع ۵۰۰ تن و ظرفیت زراعی آن حدود ۲۳۰۰۰تن خواهد بود.

مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت:فاز دوم این پروژه شامل افزایش ظرفیت ، نصب تجهیزات الکترونیکی و بسته بندی و تجهیزات کنترل کیفیت و راه اندازی سیستم های برودتی و انبار داری است که اجرا خواهد شد

ذاکری مدیر کل منابع طبیعی استان هرمان نیز در جلسه حضور داشت و از اقدامات انجام شده توسط آن اداره نام برد و گفت:برای جلوگیری از بیابان زایی و مقابله با ریزگرد ها طرح مالچ پاشی در شرق هرمزگان به مساحت ۸۰۰ هکتار در حال اجرا می باشد که تا کنون ۳۰۰ هکتار مالچ پاشی انجام شده است.

وی در ادامه افزود:چندین پروژه آبگیری سازه های آبخیزداری در استان نیز برای تغذیه سفره های زیرزمینی به میزان بیش از ۱۹ میلیون لیتر مکعب آبگیری انجام خواهد شد که موجب بهبود وضعیت زیست محیطی منطقه خواهد شد.

مدیرکل دامپزشکی هرمزگان نیز گفت: دامپزشکی استان در جهت کاهش تلفات تولیدات دامی و کاهش آلودگی فرآورده های دامی کنترل و نظارت دوره ای خود را انجام می دهد و در این راستا  حدود بیش از ۲۰۰۰ نمونه در آزمایشگاه های  این اداره کل مورد آزمایش قرار گرفته است و بیش از ۲۰۰۰مورد آزمایش مولوکولی نیز به انجام رسیده است.

وی ادامه داد: در بحث سلامت طیور ۷۵۴ نمونه آزمایش داشته ایم و واکسیناسیون بیماری تنفسی نیوکاسل نیز بطور کامل انجام شده است .در واقع صد درصد واکسیناسیون پیش بینی شده در سال انجام شده است.

جانباز اظهارکرد: در خصوص قرنطینه حدود ۱۹۲۹۸ تن نظارت بر صادرات دام و محصولات دامی  و ۱۶۴هزار تن نیز نظارت بهداشتی  و ۱۸۰۰۰مورد بازدید از مراکز تولید و عرضه محصولات و فرآورده های دامی صورت پذیرفته است.

معاون تولیدات گیاهی نیز از افزایش سطح زیر کشت گندم  تا حدود ۱۲ هزار و ۲۰۰ هکتار خبر داد و متوسط برداشت را ۶۰ هزار تن عنوان کرد و گفت: در بحث کشت دانه های روغنی نیز شاهد رشد دو برابری در استان بوده ایم و عملکرد نسبت به سنوات گذشته چهار برابر پیش بینی شده است.

وی افزود در استان حدود ۳۰۰۰تن محصولات گلخانه ای و ۲۷۰ هزار تن پیاز و ۵۰۰ هزار تن گوجه فرنگی پیش بینی تولید شده است که امیدواریم بخش اعظم این تولیدات به سایر کشور ها صادر شود.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi

https://techque.xyz/slot-gacor/

https://azbba.org/wp-includes/slot-gacor/

https://commongroundva.com/slot-gacor/

https://fmartbd.com/slot-gacor-hari-ini/

https://www.dermatude-shop.nl/wp-includes/slot-gacor/

https://aiplgurugram.com/nowyouseeme/

http://www.periodicosanjuan.com/wp-includes/slot-gacor/

https://azbba.org/wp-includes/slot-gacor/

https://plasticsurgeryuniverse.com/slot-gacor/

https://urbankitchen.shop/wp-includes/slot-gacor/

https://homedust.com/slot/

https://www.chemfreecarpetcleaning.com/slot-gacor-2022/

https://damyngheanhduc.com/wp-includes/slot-gacor/

https://www.letistitch.com/profile/daftar-slot-online-gampang-menang/profile

https://www.moralesfordistrict145.com/profile/daftar-slot-anti-rungkad-kalah-boncos/profile

https://www.pandararephotography.com/profile/daftar-10-judi-slot-online-jackpot-terbesar/profile

https://www.ccdt.org/profile/daftar-10-judi-slot-online-jackpot-terbesar/profile

https://www.wakamono-support.jp/profile/daftar-10-judi-slot-online-jackpot-terbesar/profile

https://www.infonorthcyprus.com/profile/daftar-10-judi-slot-online-jackpot-terbesar/profile

https://www.endersisland.org/profile/daftar-10-judi-slot-online-jackpot-terbesar/profile

https://www.ainfgib.com/profile/slot-gacor-hari-ini-terbaru/profile

https://www.aesthetics.school/profile/slot-gacor-hari-ini-terbaru/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/slot-gacor-hari-ini-terbaru-2022/profile

https://www.visitcomboyne.com/profile/slot-gacor-hari-ini-terbaru/profile

https://www.moralesfordistrict145.com/profile/slot-gacor-hari-ini-terbaru/profile

https://www.pandararephotography.com/profile/17-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.ccdt.org/profile/17-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.wakamono-support.jp/profile/17-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.infonorthcyprus.com/profile/17-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.endersisland.org/profile/17-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.letistitch.com/profile/daftar-situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.worsleyphysioclinic.co.uk/profile/daftar-situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/daftar-situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.sacredearthmusic.com/profile/daftar-situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.chemobrionics.eu/profile/slot-bonus-new-member/profile

https://www.worsleyphysioclinic.co.uk/profile/slot-bonus-new-member/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/slot-bonus-new-member/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/slot-bonus-new-member/profile

https://www.sacredearthmusic.com/profile/daftar-slot-bonus-new-member/profile

https://www.letistitch.com/profile/daftar-slot-bonus-new-member/profile

https://www.chemobrionics.eu/profile/situs-slot-terpercaya/profile

https://www.worsleyphysioclinic.co.uk/profile/situs-slot-terpercaya/profile

https://www.sacredearthmusic.com/profile/situs-slot-terpercaya/profile

https://www.letistitch.com/profile/situs-slot-terpercaya/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/daftar-situs-slot-terpercaya/profile

https://www.chemobrionics.eu/profile/daftar-situs-judi-slot-online-terpercaya/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/kumpulan-daftar-situs-judi-slot-online-terpercaya-2022/profile

https://www.sacredearthmusic.com/profile/kumpulan-daftar-situs-judi-slot-online-terpercaya-2022/profile

https://www.worsleyphysioclinic.co.uk/profile/kumpulan-daftar-situs-judi-slot-online-terpercaya-2022/profile

https://www.letistitch.com/profile/kumpulan-daftar-situs-judi-slot-online-terpercaya-2022/profile

https://www.chemobrionics.eu/profile/daftar-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.worsleyphysioclinic.co.uk/profile/daftar-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/daftar-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.sacredearthmusic.com/profile/daftar-situs-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.moralesfordistrict145.com/profile/daftar-slot-anti-rungkad-kalah-boncos/profile

https://www.pandararephotography.com/profile/daftar-10-judi-slot-online-jackpot-terbesar/profile

https://www.ccdt.org/profile/daftar-10-judi-slot-online-jackpot-terbesar/profile

https://www.wakamono-support.jp/profile/daftar-10-judi-slot-online-jackpot-terbesar/profile

https://www.infonorthcyprus.com/profile/daftar-10-judi-slot-online-jackpot-terbesar/profile

https://www.endersisland.org/profile/daftar-10-judi-slot-online-jackpot-terbesar/profile

https://www.ainfgib.com/profile/slot-gacor-hari-ini-terbaru/profile

https://www.aesthetics.school/profile/slot-gacor-hari-ini-terbaru/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/slot-gacor-hari-ini-terbaru-2022/profile

https://www.visitcomboyne.com/profile/slot-gacor-hari-ini-terbaru/profile

https://www.moralesfordistrict145.com/profile/slot-gacor-hari-ini-terbaru/profile

https://www.pandararephotography.com/profile/17-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.ccdt.org/profile/17-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.wakamono-support.jp/profile/17-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.infonorthcyprus.com/profile/17-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.endersisland.org/profile/17-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.letistitch.com/profile/daftar-situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.worsleyphysioclinic.co.uk/profile/daftar-situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/daftar-situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.sacredearthmusic.com/profile/daftar-situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.chemobrionics.eu/profile/slot-bonus-new-member/profile

https://www.worsleyphysioclinic.co.uk/profile/slot-bonus-new-member/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/slot-bonus-new-member/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/slot-bonus-new-member/profile

https://www.sacredearthmusic.com/profile/daftar-slot-bonus-new-member/profile

https://www.letistitch.com/profile/daftar-slot-bonus-new-member/profile

https://www.chemobrionics.eu/profile/situs-slot-terpercaya/profile

https://www.worsleyphysioclinic.co.uk/profile/situs-slot-terpercaya/profile

https://www.sacredearthmusic.com/profile/situs-slot-terpercaya/profile

https://www.letistitch.com/profile/situs-slot-terpercaya/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/daftar-situs-slot-terpercaya/profile

https://www.chemobrionics.eu/profile/daftar-situs-judi-slot-online-terpercaya/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/kumpulan-daftar-situs-judi-slot-online-terpercaya-2022/profile

https://www.sacredearthmusic.com/profile/kumpulan-daftar-situs-judi-slot-online-terpercaya-2022/profile

https://www.worsleyphysioclinic.co.uk/profile/kumpulan-daftar-situs-judi-slot-online-terpercaya-2022/profile

https://www.letistitch.com/profile/kumpulan-daftar-situs-judi-slot-online-terpercaya-2022/profile

https://www.chemobrionics.eu/profile/daftar-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.worsleyphysioclinic.co.uk/profile/daftar-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/daftar-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.sacredearthmusic.com/profile/daftar-situs-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.letistitch.com/profile/daftar-situs-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.chemobrionics.eu/profile/slot-bet-kecil/profile

https://www.worsleyphysioclinic.co.uk/profile/slot-bet-kecil/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/daftar-slot-bet-kecil/profile

https://www.sacredearthmusic.com/profile/daftar-slot-bet-kecil/profile

https://www.letistitch.com/profile/daftar-slot-bet-kecil/profile

https://www.chemobrionics.eu/profile/daftar-bocoran-slot-gacor-malam-ini/profile

https://www.worsleyphysioclinic.co.uk/profile/daftar-bocoran-slot-gacor-malam-ini/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/daftar-bocoran-slot-gacor-malam-iniprofile/profile

https://www.sacredearthmusic.com/profile/daftar-bocoran-slot-gacor-malam-ini/profile

http://epusenergy.com/slot-gacor-maxwin/

http://epusenergy.com/rtp-slot-tertinggi-hari-ini/

http://epusenergy.com/bonus-slot-new-member-di-awal/

http://epusenergy.com/slot-bet-kecil/

https://epusenergy.com/slot-pragmatic-gacor-hari-ini/