تاریخ انتشار:۲۰ اسفند ۱۳۹۶در ۱۲:۱۹ ب٫ظ کد خبر:17297

فرمانده مرزبانی استان هرمزگان در نشست خبری خود خبر داد: افزایش ۲۰۴ درصدی کشفیات مرزبانی استان در نیمه دوم سال۹۶

صبح امروز فرمانده مرزبانی استان هرمزگان در نشست با اصحاب رسانه از افزایش ۲۰۴ درصدی کشفیات مرزبانی استان در نیمه دوم سال خبر داد. به گزارش مکران سرهنگ علی اصغر خرم روی با اشاره به اقدامات غیور مردان مرزبانی استان در طول یک سال گذشته و ...

صبح امروز فرمانده مرزبانی استان هرمزگان در نشست با اصحاب رسانه از افزایش ۲۰۴ درصدی کشفیات مرزبانی استان در نیمه دوم سال خبر داد.

به گزارش مکران سرهنگ علی اصغر خرم روی با اشاره به اقدامات غیور مردان مرزبانی استان در طول یک سال گذشته و گستردگی حوزه استحفاظی دریابانی استان هرمزگان گفت:با احتساب جزایر بالغ بر دوهزار و ۵۰۰ کیلومتر مرز تحت نظارت مرزبانی استان است که این وظیفه سنگینی را برای این عزیزان ایجاد می کند.

وی مبارزه با قاچاق،برخورد با متجاوزین مرزی و… را از اهم وظایف مرزبانی استان خواند و افزود :در حوزه مبارزه با  قاچاق سوخت با تلاشگری نیروهای مرزبانی و دیگر دستگاه های اجرایی توانسته ایم بالغ بر سه میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر کشف و به چرخه تولید برگردانیم.

فرمانده مرزبانی استان هرمزگان با بیان اینکه کشف یک کیلو گرم در دریا از مواد مخدر بسیار سخت و پیچیده تر از خشکی است گفت :۵۰درصد افزایش کشفیات در بحث مواد مخدر سنتی و  صنعتی  با کشف بالغ بر ۱۰ تن و ۸۰۰ کیلو را در سال ۹۶ شاهد بوده ایم،

وی با اشاره به اینکه اسحه های کشف شده در استان خوشبختانه از نوع و باتعداد قابل ملاحضه ایی نبوده است که بتواند امنیت استان را ذره ای خدشه دار کند گفت:  ۸۶۰ قبضه اسلحه شکاری،جنگی و اسلحه های تقویت شده شکاری در استان کشف شده است که بیشتر این کشفیات از نوع اسلحه های شکاری بوده است.

علی اصغر خرم روی افزود:در بحث سایر اقلام از جمله مواد ارایشی بهداشتی،مواد نیروزا ،کشاورزی و دیگر اقلام قاچاق  در سال ۹۶ بالغ بر ۳۵۰میلیارد تومن با افزایش ۱۵۰ درصدی نسبت به سال گذشته داشته ایم.

فرمانده مرزبانی استان افزایش ۱۵ درصدی در گیری مسلحانه با اشرار و قاچاقچیاان، کاهش۳۳درصدی در خروج   مجاز شناورها،افزایش ۲۰۴ درصدی کشفیات مرزبانی استان ،در نیمه دوم سال ۹۶ نسبت به سال۹۵ را از اهم عملکرد مرزبانی استان در سال ۹۶ خواند.

وی همچنین از آغاز طرح نوروزی مرزبانی استان هرمزگان  از ۲۷اسفندماه لغایت ۱۵ فرودین با بر پایی ۲۲ایستگاه خدمات و همچنین ۳ایستگاه در حوزه سلامت و پزشکی خبر داد.

علی اصغر خرم روی افزود مرزبانی استان هرمزگان از به کار گیری چهار هزار نیرو ،ساماندهی بالغ بر ۱۵۰ فروند شناور از ناوگان مرزبانی استان برای ایام نوروز و استقرارنیروهای مرزبانی در راستای ارایه خدمات بهتر در امکان تفریحی و گردشگری در اجرای طرح نوروزی مرزبانی استان خبر داد.

فرمانده مرزبانی استان ممنوعیت استفاده از منازل شخصی برای اجاره به مسافران نوروزی و عدم استفاده از شناورهای غیر مجاز و پراکنده را از اهم خواسته های نیروی انتظامی  استان از مردم  در ایام نوروز خواند.

این مقام مسؤل حفظ امنیت ،تعامل با مرزنشینان،ساماندهی شناورهای استان،مبارزه با قاچاق کلا، مشروبات الکی،مواد مخدر و دیگر مواد ممنوعه از اولیت های مهم مرزبانی در سال آینده خواند.

محمدرضا قنبرپور

بازدیدها: ۵۸

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi