تاریخ انتشار:۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷در ۹:۰۶ ق٫ظ کد خبر:17512

رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان خبر داد:خلیج فارس و سواحل آن منطقه‌ای مهم و استراژیک محسوب می‌شود

به گزارش مکران رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان با اشاره به اهمیت روز ملی خلیج فارس، اظهار داشت: خلیج فارس و سواحل آن منطقه‌ای مهم و استراژیک محسوب می‌شود. دکتر محمد خیری با بیان اینکه خلیج فارس محور اتحاد مردم ایران می باشد تصریح کرد: همواره ...

به گزارش مکران رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان با اشاره به اهمیت روز ملی خلیج فارس، اظهار داشت: خلیج فارس و سواحل آن منطقه‌ای مهم و استراژیک محسوب می‌شود.

دکتر محمد خیری با بیان اینکه خلیج فارس محور اتحاد مردم ایران می باشد تصریح کرد: همواره مورد طمع دشمنان بوده و هرچند طمعکاران بخواهند این نام را از دریا بگیرند اما این دریا بدخواهان را در موجش فرو خواهد برد.

وی ادامه داد: خلیج فارس از نظر ژئوپولیتیک، تجارت، نفت، گاز، کشتیرانی، ماهی گیری و… در طول تاریخ گلوگاه مهمی در دنیا محسوب می شده و هم اکنون نیز شاهرگ اقتصاد دنیا در این منطقه قرار دارد.

سرپرست دانشگاه پیام نور هرمزگان با اشاره به رشادت‌های شهدای خلیج فارس در طول تاریخ خاطرنشان کرد: به خاطر موقعیت جغرافیایی خود در طول تاریخ همواره نامش بر سر زبان‌ها بوده و مردم تمام جهان آن را با نام خلیج فارس یا دریای پارس می شناسند.

وی ادامه داد: این دریا و خلیج با ایران متولد شده و با ایران می ماند و نامش پارس بوده است و پارس خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه ایران جهان اسلام و بشریت وامدار فرهنگ زاینده این منطقه است افزود: ایران منطقه ای است که تنوع فرهنگی دارد و همچنین زایش های گسترده تمدنی ایجاد کرده است.

وی اظهار داشت: در کمترین منطقه ای سراغ داریم که اقوام و مذاهب با آرامش و تعامل سازنده مانند این منطقه در کنار هم با آئین ها و آداب و رسوم خاصی زندگی کنند که می تواند قرن ها مورد مطالعه قرار گیرد.

دکتر محمدخیری در پایان گفت: محیط زیست خلیج فارس را باید جدی تر بگیریم. این مادر نباید بر آن غبار بنشیند.

بازدیدها: ۶۱

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi