تاریخ انتشار:۰۲ تیر ۱۳۹۷در ۱۱:۱۱ ب٫ظ کد خبر:17631

نماینده مردم ایرانشهر:‌ تقسیم سیستان و بلوچستان به صلاح نیست

‍ نماینده مردم ایرانشهر:‌ تقسیم سیستان و بلوچستان به صلاح نیست نماینده مردم ایرانشهر در مجلس گفت: در شرایط فعلی تقسیم سیستان و بلوچستان به چند استان به صلاح نیست و به همین دلیل اکثر نمایندگان استان مخالف این موضوع هستند. به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، محمدنعیم امینی‌فرد ...


نماینده مردم ایرانشهر:‌
تقسیم سیستان و بلوچستان به صلاح نیست

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس گفت: در شرایط فعلی تقسیم سیستان و بلوچستان به چند استان به صلاح نیست و به همین دلیل اکثر نمایندگان استان مخالف این موضوع هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، محمدنعیم امینی‌فرد بعد از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه سیستان و بلوچستان اظهار داشت: بحث تقسیم استان سیستان و بلوچستان که پهناورترین استان کشور محسوب می‌شود، به چند استان موضوعی است که هر چند سال یک بار سر زبان‌ها می‌افتد.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی داد: در شرایط فعلی تقسیم سیستان و بلوچستان به چند استان به صلاح نیست چرا که موجب می‌شود توانمندی‌های استان کاهش یابد و به همین دلیل اکثر نمایندگان استان مخالف این موضوع هستند.

وی خاطرنشان کرد: بهره‌گیری از ظرفیت منطقه آزاد چابهار و توانمندی‌های شهرستان ایرانشهر در منطقه بلوچستان در جنوب استان در کنار ایجاد و بهره‌گیری از ظرفیت منطقه آزاد در سیستان می‌تواند سیستم یکپارچه‌ای ایجاد کند که شکوفایی استان را در پی داشته باشد و بنابراین همه نمایندگان استان باید روی این مهم متمرکز شوند.

امینی‌فرد تصریح کرد: بدون شک بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها در منطقه سیستان و منطقه بلوچستان در کنار هم می‌تواند زمینه شکوفایی استان را فراهم کند و نظر ما بر این است که تقسیم استان سبب کاهش توانمندی‌های آن می‌شود.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سیستان و بلوچستان به نوعی پایتخت وحدت ایران محسوب می‌شود و ما در این استان شاهدیم که پیوستگی قومی خاصی بین اقوام بلوچ و سیستانی وجود دارد که از جمله مزیت‌های نسبی استان است و تقسیم استان سبب کمرنگ شدن این مزیت می‌شود.

وی تاکید کرد: بدون شک خرد شدن واحدهای جغرافیایی با منافع ملی ما منافات دارد و باید حرکت به سمت همگرایی باشد، بنابراین به نظر می‌رسد طرح موضوعاتی همچون تقسیم استان سیستان و بلوچستان در حال حاضر به صلاح نیست.

امینی‌فرد با اشاره به پرونده اخیر تجاوز به عنف در ایرانشهر، اظهار داشت: پرونده تجاوز در ایرانشهر توسط مسئولان امر با جدیت در حال بررسی و پیگیری است و مردم باید هرگونه اطلاعاتی را که به تکمیل و حل پرونده کمک می‌کنند به سرعت به مقامات قضائی و نیروی انتظامی اطلاع دهند.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: موضوع حادثه اخیر ایرانشهر در برخی فراکسیون‌های مجلس مطرح شده و قرار است اعضای فراکسیون‌ها برای بررسی این پرونده و سایر معضلات اجتماعی به زودی به سیستان و بلوچستان سفر کنند.

اخبار مرتبط





ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi