تاریخ انتشار:۱۷ مهر ۱۳۹۷در ۳:۵۸ ب٫ظ کد خبر:17985

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان:آموزش و پرورش نگاه جدی‌ به مدارس صدرا داشته باشد

به گزاش مکران مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان، نداشتن فضای آموزشی متناسب با استانداردهای آموزشی و اصول معماری لازم را از نقاط ضعف مدارس صدرای استان نام برد و تاکیدکرد: آموزش و پرورش نگاه جدی‌تر و عمیق‌تری نسبت به گذشته به مدارس داشته باشد. حجت‌الاسلام علی‌اکبر انصاری‌راد  ...

به گزاش مکران مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان، نداشتن فضای آموزشی متناسب با استانداردهای آموزشی و اصول معماری لازم را از نقاط ضعف مدارس صدرای استان نام برد و تاکیدکرد: آموزش و پرورش نگاه جدی‌تر و عمیق‌تری نسبت به گذشته به مدارس داشته باشد.

حجت‌الاسلام علی‌اکبر انصاری‌راد  در نشست بررسی مشکلات مدارس معارف اسلامی صدرای ولایت اظهارداشت: استان هرمزگان یکی از استان‌های مهم و استراتژیک کشور است، وجود مناطق آزاد قشم و کیش در این استان سبب شده همه نگاه‌ها به این استان باشد و در کنار این مناطق آزاد، مشکلات فراوان فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی نیز وجود دارد.

وی به پیدایش آسیب‌های اجتماعی در استان هرمزگان اشاره کرد و یادآور شد: مشکلات و تنگناهایی فراروی این استان نظیر طلاق، فساد اخلاقی، حاشیه نشینی و … وجود دارد و اداره‌کل تبلیغات اسلامی هرمزگان با همکاری سایر نهادهای فرهنگی گام‌های موثری در این زمینه برداشته است.

حجت‌الاسلام انصاری‌راد یادآور شد: علیرغم فعالیت‌های صورت‌گرفته در حوزه آموزشی و فرهنگی نیز استان با مشکلات عدیده‌ای روبروست و متاسفانه مدارس و مراکز آموزشی در بسیاری از نقاط مختلف استان از ساختمان و زیرساخت‌های لازم برخوردار نیستند و حتی در بعضی از نقاط محروم از جمله بشاگرد، دانش‌آموزان در کپر به امر مهم تحصیل می‌پردازند.

وی به نقاط ضعف و قوت مدارس صدرا پرداخت و اذعان‌ داشت: اعتمادسازی مردم نسبت به مدارس علوم و معارف صدرا امروز یک سرمایه بزرگ برای سازمان تبلیغات اسلامی است و در آغاز تحصیل مشاهده می‌شد که والدین برای ثبت‌نام فرزندان خود در این مراکز آموزشی مهم و تاثیرگذار در حوزه فرهنگی و آموزشی از هم سبقت می‌گیرند.

وی با بیان اینکه مردم، به اهمیت و جایگاه مدارس صدرا بیش از پیش پی می‌برند خاطرنشان ساخت: فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی و کلاس‌های متعدد فوق برنامه‌ای در این مدارس موجب شده، مدارس صدرا رویکرد مناسب تری نسبت به دیگر مدارس داشته باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان با اشاره به اینکه مدارس صدرا متمایز از دیگر مدارس در استان است افزود: داشتن مدیران با انگیزه، مکتبی، لایق، دلسوز و انقلابی و معتقد به ارزش‌های دینی و اسلامی از جمله ویژگی‌های بارز این مدارس است.

وی در ادامه اذعان داشت: نداشتن فضای آموزشی مناسب و متناسب با استانداردهای آموزشی و اصول معماری لازم از نقاط ضعف مدارس استان است و می‌بایست آموزش و پرورش نگاه جدی‌تر و عمیق‌تری نسبت به گذشته به مدارس داشته باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی عنوان داشت: در برهه کنونی که دشمنان به دنبال این مسأله هستند تا جوانان را با شیوه‌های مختلف جذب مسائل غیراخلاقی کنند، ضرورت دارد که زیرساخت ها و برنامه‌های علمی، آموزشی و فرهنگی در مدارس توسعه و ارتقاء یابد.

محمدرضا قنبرپور

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi