تاریخ انتشار:۰۵ آبان ۱۳۹۷در ۱۱:۳۹ ق٫ظ کد خبر:18079

اولین جلسه هماهنگی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در سال ۹۷ در محل فرمانداری جاسک برگزار شد

به گزارش خبرگزاری مکران از شرقی‌ترین شهر هرمزگان، بندرجاسک، عبدالرحمن لشکری‌زاده سرپرست فرهنگ و ارشاد اسلامی جاسک گفت: قرآن نقطه اتفاق و اشتراک بین همه‌ی مسلمانان است و این کتاب آسمانی اساسی‌ترین منبع و سند برای تمام معارف دین مبین اسلام بشمار می‌آید. وی تصریح کرد: ...

به گزارش خبرگزاری مکران از شرقی‌ترین شهر هرمزگان، بندرجاسک، عبدالرحمن لشکری‌زاده سرپرست فرهنگ و ارشاد اسلامی جاسک گفت: قرآن نقطه اتفاق و اشتراک بین همه‌ی مسلمانان است و این کتاب آسمانی اساسی‌ترین منبع و سند برای تمام معارف دین مبین اسلام بشمار می‌آید.

وی تصریح کرد: عامل پیدایش بسیاری از علوم در بین مسلمانان و نسخه‌ی شفابخش دردهای جامعه‌ی اسلامی و همچنین رفع کننده‌ی تمام مشکلات قرآن کریم است.

لشکری‌زاده بیان کرد: جهت برگزاری هرچه باشکوه‌تر آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم، نیاز به همکاری تمام اعضای این جلسه می باشد و در کنار هم بتوانیم حرکتی خطیر نسبت به اهمیت قرآن کریم و اعتلای فرهنگ قرآنی داشته باشیم.

سرپرست فرهنگ و ارشاد اسلامی جاسک افزود: ثبت‌نام آزمون در آذرماه امکان پذیر می‌باشد و در نهایت، اسفندماه سال جاری شرکت کنندگان می‌توانند در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم شرکت کنند و عناوین گروه‌ها و رشته‌های آزمون اینگونه می‌باشد که؛ حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم، حفظ جزء اول قرآن کریم و حفظ ۲ جزء_جزء ۳۰ و جزء اول در این مرحله از آزمون ارائه می‌گردد.

احمد گمتیلی معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری جاسک گفت: قرآن پیوند دهنده‌ی دلهاست و همه‌ی ما مسلمانان باید برای شکوهمندی این کتاب آسمانی از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.

وی بیان کرد و افزود: آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم یکی از مهمترین آزمون‌های قرآنی است و جهت نهادینه کردن فرهنگ قرآنی و تشویق نوجوانان به سمت و سوی کلام وحی باید تلاش کنیم، امروز شاهد این هستیم که نوجوانان و جوانان ما بیش از پیش با کتاب آسمانی انس گرفته اند و این یک اتفاقی مهم، خوب و قابل تقدیر است‌.

معاون فرمانداری جاسک تأکید کرد: همه‌ی نهادها باید در بستری مناسب، فضایی آرام و روحبخش در برگزاری این آزمون نهایت همکاری خود را داشته باشند تا شاهد برگزاری یک رویداد خوب در سطح شهرستان جاسک باشیم.

حسام بختیار/ خبرگزاری مکران

بازدیدها: ۱۸۰

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi