تاریخ انتشار:۰۶ دی ۱۳۹۷در ۱۲:۵۵ ب٫ظ کد خبر:18552

دکتر محمدتقی نظرپور:کشتی کاوشگر خلیج فارس فرصت‌های مناسبی را در اختیار کشور قرار می دهد /می توان از این فرصتها در استفاده مناسب تر از منابع دریایی بهره برد

به گزارش مکران-دکتر محمدتقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در بازدید از کشتی تحقیقاتی کاوشگر خلیج فارس، به نقش ارزنده وزارت علوم در توسعه دریامحور کشور اشاره کرد و گفت: کشتی کاوشگر خلیج فارس فرصت‌های مناسبی را در ...

به گزارش مکران-دکتر محمدتقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در بازدید از کشتی تحقیقاتی کاوشگر خلیج فارس، به نقش ارزنده وزارت علوم در توسعه دریامحور کشور اشاره کرد و گفت: کشتی کاوشگر خلیج فارس فرصت‌های مناسبی را در اختیار کشور قرار می دهد که می توان از این فرصتها در استفاده مناسب تر از منابع دریایی بهره برد.
وی گفت: باید دانشگاهها به ویژه دانشگاههای استان های ساحلی در گشت های دریایی کاوشگر خلیج فارس با پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی مشارکت کنند تا از امکانات به وجود آمده در این مجموعه استفاده حداکثری صورت گیرد.
دکتر محمدتقی نظرپور گفت: این  کاوشگر باید در آینده از طریق فعالیتهای تحقیقاتی با ادارات و سازمانها، ضمن کشف پدیده های اقیانوسی و دریایی در ایجاد فرصتهای اقتصادی برای کشور در آبهای سرزمینی و بین‌المللی نیز مشارکت داشته باشد.
دکتر علی اکبر شیخی فینی رییس دانشگاه هرمزگان نیز در این بازدید از همکاری این دانشگاه در برپایی گشتهای مشترک با پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی خبر داد و گفت: دانشکده علوم و فنون دریایی دانشگاه هرمزگان آمادگی دارد بخشی از فعالیتهای علمی خود را از طریق کاوشگر خلیج فارس دنبال کند.
دکتر صمد حمزه ئی رئیس مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس نیز گفت: این کاوشگر با گشتهای منظم دوره ای، شرایط خلیج فارس و دریای عمان را مرتبا پایش می کند و توانسته در دو حوزه پایش و تولید علم در مرزهای دانش موفقیتهای چشمگیر برای کشور ایجاد کند.

بازدیدها: ۷۱

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi