تاریخ انتشار:۱۰ دی ۱۳۹۷در ۱۱:۰۱ ب٫ظ کد خبر:18636

۶کشاورز از جنوب کرمان نمونه کشور انتخاب شدند

به گزارش مکران- دکتر سعید برخوری رئیس سازمان ضمن تبریک به جامعه کشاورزی جنوب اظهار داشت: انتخاب و معرفی بهره‌برداران و تولیدکنندگان نمونه بخش کشاورزی، از فعالیت های شاخص و الگویی نظام های ترویجی است، که با هدف الگوسازی، شناخت ظرفیت‌های تولیدی و ترویج و توسعه ...

به گزارش مکران- دکتر سعید برخوری رئیس سازمان ضمن تبریک به جامعه کشاورزی جنوب اظهار داشت: انتخاب و معرفی بهره‌برداران و تولیدکنندگان نمونه بخش کشاورزی، از فعالیت های شاخص و الگویی نظام های ترویجی است، که با هدف الگوسازی، شناخت ظرفیت‌های تولیدی و ترویج و توسعه الگوهای موفق اجرا می‌گردد.
وی افزود :این موضوع علاوه بر ارزش نهادن به تلاش کشاورزان و بهره‌برداران باعث ارتقاء جایگاه آنان در چرخه تحقیق، ترویج و زیربخش های اجرایی و بروز الگوهای عملی و قابل اعتماد برای سایر بهره برداران می باشد.
دکتر برخوری اظهار داشت: در سال زراعی ۹۷-۱۳۹۶ پس از  بررسی‌های دقیق و ارزیابی‌های لازم تعداد ۶۶ نفر از تولیدکنندگان و بهره‌برداران نمونه استانی از منطقه جنوب کرمان برای رقابت و ارزیابی تولید کنندگان نمونه بخش کشاورزی در سطح ملی به ستاد انتخاب نمونه های ملی وزارتخانه معرفی و در نهایت پس از بازدیدها و بررسی‌های لازم توسط کمیته‌های تخصصی ، تعداد ۶ نفر از بهره برداران و تولید کنندگان نمونه منطقه جنوب کرمان به عنوان نمونه کشوری در سال ۱۳۹۷ دست یافتند.
وی اضافه نمود: کشاورزان نمونه کشوری در سال ۱۳۹۷ از منطقه جنوب کرمان  اقایان محمد حیدری (خیر و حامی نمونه منابع طبیعی و آبخیز)،محمدعلی بهروز (بهره بردار نمونه اراضی واگذاری باغی)
،سعدالله مشایخی (پرورش دهنده نمونه ماهیان گرمابی)
،نادر احمدی تنگانی ( تولید کننده نمونه گل محمدی)؛ رضا بنی اسدی ( تولید کننده نمونه گندم آبی)و نادر نجفی (بهره‌بردار نمونه سیستم آبیاری موضعی نواری-نوار تیپ) می باشند.
وی خاطرنشان کرد طی این چند سال گذشته اولین بار است که این تعداد کشاورز نمونه کشوری از منطقه جنوب کرمان معرفی گردیده است .

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi