تاریخ انتشار:۲۴ خرداد ۱۳۹۸در ۱۰:۱۸ ب٫ظ کد خبر:19684

انتخابات اتاق بازرگانی ایران و جای خالی اتاق بندرعباس

انتخابات اتاق بازرگانی ایران و جای خالی اتاق بندرعباس در حالی که در روز یکشنبه هفته آتی پیش رو انتخابات اتاق بازرگانی ایران برگزار می شود که جای خالی اتاق بندرعباس در تصمیم‌گیری‌های کلان ملی و استانی و فرصتی برای هرمزگان از دست دادن کرسی ...

انتخابات اتاق بازرگانی ایران و جای خالی اتاق بندرعباس

در حالی که در روز یکشنبه هفته آتی پیش رو انتخابات اتاق بازرگانی ایران برگزار می شود که جای خالی اتاق بندرعباس در تصمیم‌گیری‌های کلان ملی و استانی و فرصتی برای هرمزگان از دست دادن کرسی های تاثیر گذار امتیازی در اتاق ایران محسوب می شود .

انتخابات اتاق ایران که متشکل از نمایندگان اتاق‌های استانی ( بندرعباس ۸ نماینده ) در هیات نمایندگان اتاق ایران می باشد که در روز یکشنبه ۲۶ خرداد ماه با حضور تمامی استانها به غیر از نمایندگان اتاق بندرعباس در محل اتاق ایران برگزار می گردد .

با توجه به مشکلاتی که اسفندماه سال گذشته در انتخابات اتاق بندرعباس توسط عده ای پیش آمد که خود را داعیه سکانداری آینده اتاق می خواندند ، به هم زده شد و متاسفانه بنا به دلایلی درب اتاق بازرگانی بندرعباس به وسیله آنها گل گرفته شد و انتخابات اتاق بازرگانی استان هرمزگان نیز به آینده موکول گردید . (۹۸/۴/۳۱)

البته این پیامد منفی را میشد پیش بینی کرد که اتاق بندرعباس در آینده نتواند در تصمیم گیری های ملی و انتخاب هیات رئیسه اتاق ایران و حضور در کمیسیون‌های تخصصی اتاق ایران حضور داشته باشد و نتواند نقش‌آفرینی نماید ، که امروز ما شاهد این پیامد منفی در تاریخ اتاق بندرعباس هستیم ولی جای تاسف دارد که عده ای که خود را میدان دار داعیه مدیریت اتاق استان هم دارند .

این جفای ناعادلانه در حق اتاق بازرگانی استان که در طول یک قرن بعد از تاسیس آن می گذرد و هیچگاه این گونه مورد هجمه و بی مهری قرار نگرفته و حتی حرمت بازرگانانی که در طول یک قرن برای اتاق بندرعباس زحمت کشیده اند و خود را وقف اعضای اتاق و بالا بردن شأن اتاق بندرعباس نموده‌اند نگه نداشتند .

همان قدر باید بدانیم که فعالان اقتصادی دیگر از هوچی گری و بلوا خسته شده اند و این گونه برخوردها دیگر جایگاهی در بین فعالین اقتصادی ندارد. اعضای اتاق خود دارای منزلتی هستند که امانت دار و تاجر می باشند .

بقول مولای متقیان که خطاب به مالک اشتر که در وصف تجار و بازرگانان چنین فرموده است : که ‏اینان (بازرگانان و تجار) وجودشان موجب آسایش و رفاه مردم می باشد ، پس به آنها نیکی کن.

ضمنا فعالان اقتصادی معتقدند که این گونه افراد از جنس اتاق نبوده و در پی کسب مادیات و منافع شخصی و فردی از اتاق می باشند و نه اینکه در خدمت اعضای اتاق و به حل مشکلات آنها بپردازند و این مطالبه را دارند که افرادی بر مسند اتاق قرار گیرند که بتواند جایگاه اتاق بندرعباس را تعالی بخشند و در خدمت اعضای اتاق بوده و به حل مشکلات آنها بپردازند.

به هر حال این گونه رخداد در تاریخ اتاق بندرعباس که توسط عده ای بوجود آمد ، در آینده بتوانیم با کمک همدیگر انتخاب افرادی دارای تجربه و تخصص در راس اتاق قرار دهیم تا بتوانیم با تعامل و همفکری آبرو و شان اتاق که دچارخدشه گردیده با کوشش و جدیت به اتاق برگردانیده و آن را تعالی بخشیم .

ان شا الله در آینده هیچ گاه شاهد چنین صحنه هایی در پارلمان بخش خصوصی نه در استان ما بلکه در هیچ استانی نباشیم.

ضمنا با انتخاب افراد با تجربه و دانش علمی بتوانیم شان و منزلت اتاق استانمان را در سطح ملی و بین المللی تعالی بخشیده و مطرح نماییم .

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi