تاریخ انتشار:۰۸ تیر ۱۳۹۸در ۱:۳۴ ب٫ظ کد خبر:19954

خبرنگاران بارعایت سلسله مراتب خبری باید بتوانند بسترتوسعه ملی را فراهم نمایند.

در جلسه بررسی مشکلات خبرنگاران مینابی و تعامل بیشتر فرمانداری ویژه شهرستان میناب با اصحاب رسانه شهرستان مهندس احمدی گفت؛ عدم مواجهه برخی مسئولان با رسانه‌ها یک ضعف برای مدیر دستگاه دولتی تلقی می شود. صبح مکران نخستین جلسه هم اندیشی ...

در جلسه بررسی مشکلات خبرنگاران مینابی و تعامل بیشتر فرمانداری ویژه شهرستان میناب با اصحاب رسانه شهرستان مهندس احمدی گفت؛ عدم مواجهه برخی مسئولان با رسانه‌ها یک ضعف برای مدیر دستگاه دولتی تلقی می شود.

صبح مکران
نخستین جلسه هم اندیشی فرمانداری ویژه شهرستان میناب با حضور مهندس احمدی معاون استاندار هرمزگان در شهرستان میناب و فرماندارویژه این شهرستان درمحل دفتر فرمانداری این شهرستان با اصحاب رسانه دومین شهرستان پهناور وپرجمعیت استان هرمزگان به ریاست مهندس احمدی معاون استاندار هرمزگان و فرماندار ویژه شهرستان پیرامون مشکلات اصحاب رسانه این شهرستان و تعامل دوسویه با فرمانداری ویژه و ادارات دولتی در حوزه ارتباط با مسئولان روابط عمومی و مدیران ادارات برگزار شد.

در این جلسه هم اندیشی احمدی معاون استاندار هرمزگان در شهرستان میناب ضمن تاکید چندباره درخصوص ایجاد پل ارتباطی میان روابط عمومی ادارات و رسانه‌ها از برخی مدیران دولتی در شهرستان انتقاد کرد و گفت: مدیرانی که از مصاحبه با رسانه‌ها امتناع می‌کنندو جرات مصاحبه و مواجهه با رسانه‌ها را ندارند بزرگترین ضعف یک دستگاه دولتی را در دولت تدبیر و امید باعث می شوند. و این مدیر دستگاه های دولتی با این کار دستگاه تحت امر خود را زیر سوال می‌برند .

وی پس از شنیدن سخنان و گلایه‌های تعدادی از خبرنگاران فعال شهرستان میناب در این جلسه گفت؛
مدیرانی که از گفتگو با خبرنگاران طفره می‌روند جرات مصاحبه را ندارند از سوی فرمانداری ویژه شهرستان بازخواست خواهند شد.

وی تصریح کرد:چراکه گاهی این عدم اطلاع‌رسانی فعالیت‌ها و خدمات به مردم و رسانه ها به ضرر خود دستگاه اجرایی تمام می‌شود در حالی که مسئولین روابط عمومی های ادارات دولتی پلی دوسویه ارتباطی مردم با مسئولین هستند.

معاون استاندار هرمزگان در شهرستان میناب ضمن قدردانی و تشکر از اصحاب رسانه در شهرستان میناب تصریح کرد؛هدف ما مسئولین تلاش برای پیگیری مشکلات مردم جامعه و هدف اصحاب رسانه انعکاس به موقع اخبار و رودیداهای مهم شهرستان و رساندن پیام مردم به مسئولین می باشد.

وی با اشاره به قدرت یک خبرنگار گفت:قدرت یک خبرنگار در قلم خبرنگار می باشد.نماینده دولت تدبیروامیددر شهرستان میناب اظهار داشت؛ما در دنیای ارتباطات زندگی می کنیم در دنیایی که در کمترین زمان ممکن اخبار و رویدادهای اهم و جز در تمام جهان در کمترین زمان ممکن در حال رد و بدل شدن است و ما نباید از این عصر ارتباطات عقب بمانیم…

فرماندار ویژه شهرستان میناب با اشاره به حدیث مولا علی(ع)که فرموده اند :فرزند زمان خویشتن باش گفت:
نیاز جامعه کنونی ما برا مهیا سازی افکار عمومی و مقابله با تهدیدات دشمنان در این جنگ روانی و اقتصادی اصحاب رسانه و خبرنگاران هستند.

وی گفت:شان یک مسئول در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پاسخگویی می باشد که این پاشخگویی زمانی انفرادی وزمانی برای اقناع افکار عمومی می باشد که گزینه دوم این رسالت اصحاب رسانه و خبرنگاران می باشد که با مراجعه به مسئول ذیربط مطالبه گرانه و قانونمند نسبت به طرح سوال برای روشن شدن افکار عمومی به میدان می آیند.

احمدی افزود:خبرنگاران با رعایت سلسله مراتب خبری باید بتوانند بسترتوسعه ملی را فراهم نمایند.
این مقام مسئول ادامه داد؛روابط عمومی قوی و توانمند در هر دستگاهی بدون در نظر گرفتن زمان و مکان با وسایل ارتباط جمعی کنونی و تکنولوژی پیشرفته این زمان می تواند به موقع خبرنگاران را تغذیه نماید …

معاون استاندارهرمزگان تاکید کرد:باید دغدغه خبرنگاران تنها پیشرفت و توسعه و آبادانی منطق باشد…

وی در پایان افزود:در شان خبرنگاران نیست که جایگاه همکاران خود را در فضای مجازی تخریب نماید که این کار دور از اصناف می باشد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi