تاریخ انتشار:۰۹ تیر ۱۳۹۸در ۱۰:۰۸ ب٫ظ کد خبر:19969

رئیس اندیشکده آسیب های اجتماعی و فرهنگی بسیج اساتید استان و معاون دانشگاه پیام نور هرمزگان:عدم پای بندی به هنجارهای اجتماعی موجب پیدایش آسیب های اجتماعی می شود

به گزارش مکران  در ابتدای جلسه دکتر فاطمه عامری سیاهویی رئیس اندیشکده آسیب های اجتماعی و فرهنگی بسیج اساتید استان و معاون دانشگاه پیام نور استان ضمن خیر مقدم، گزارشی اجمالی در خصوص روند شکل گیری و فعالیتهای اندیشکده ارائه نمود.   دکتر عامری گفت: رسالت اندیشکده ...

به گزارش مکران  در ابتدای جلسه دکتر فاطمه عامری سیاهویی رئیس اندیشکده آسیب های اجتماعی و فرهنگی بسیج اساتید استان و معاون دانشگاه پیام نور استان ضمن خیر مقدم، گزارشی اجمالی در خصوص روند شکل گیری و فعالیتهای اندیشکده ارائه نمود.

 

دکتر عامری گفت: رسالت اندیشکده ها استانی و مساله یابی باب نیازسنجی مشکلات استان است؛ شرایط، اقلیم و ظرفیت های استان نیز در کارگروه ها مورد توجه قرار می گیرد؛ در ابتدا با جمع آوری یکسری اطلاعات مورد نیاز از سازمان های متولی و بررسی این مسائل در اندیشکده تصمیم بر این شد که چهار کارگروه تخصصی ذیل اندیشکده تشکیل و فعالیت نماید.

 

 این عضو هیات علمی گفت: اولین کارگروه، کارگروه آسیب های نهاد خانواده؛ (شامل؛ طلاق، ازدواج سفید و خشونت علیه زنان و فرزندان)، کارگروه دوم با عنوان آسیب های نوپدید؛ (شامل؛ شبکه های مجازی و …)، کارگروه سوم با عنوان؛ کارگروه سرقت، اعتیاد، داروهای روانگردان و خودکشی، و در نهایت یک تیم تخصصی همه مسائل مطرح شده در کارگروه ها را بررسی و خروجی کارگروه ها را تجزیه و تحلیل میکند، تحت عنوان کارگروه آینده پژوهی که راهکار حل مسائل را احصاء می کند.

 

رئیس اندیشکده آسیب های اجتماعی و فرهنگی بسیج اساتید استان بیان کرد: یکی از مسائل و مشکلات ما در خصوص مسائل اجتماعی و فرهنگی، عدم دسترسی به آمار و ارقام دقیق مورد نیز از سازمان های متولی است و دسترسی به این آمار به سهولت محقق نمی شود.

 

دکتر عامری با اشاره به اینکه عدم پای بندی به هنجارهای اجتماعی موجب پیدایش آسیب های اجتماعی است، افزود: سازمان ها و یا هرجامعه ای از اعضای خود انتظار دارد که از ارش ها و هنجارهای خود تبعیت کنند.

 

معاون دانشگاه پیام نور هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود ابراز امیدواری کرد که بتوانیم با این اندیشکده ها در حوزه های اجتماعی گام موثری برداریم از نخبگان در این حوزه دعوت به همکاری نمود.

 

 در ادامه دکتراحسان کامرانی مسئول سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان در این نشست عنوان کرد: یکی از فعالیت های بسیج اساتید استفاده از ظرفیت های استان به خصوص اعضای هیات علمی دانشگاه ها برای احصاء راه حل جهت برون رفت از مسائل و مشکلات است که بسیج اساتید استان جهت تحقق این مهم اساتید علاقمند و متخصص در حوزه های مختلف را در اندیشکده ها سازماندهی کرد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi