تاریخ انتشار:۱۲ تیر ۱۳۹۸در ۱۰:۰۵ ق٫ظ کد خبر:20049

شهادتگاه ۲۹۰ مسافر ایرباس در خلیج فارس گلباران شد

شهادتگاه ۲۹۰ مسافر هواپیمای ایرباس که ۱۲ تیر سال ۶۷ از سوی ناو جنگی آمریکا با اصابت ۲ موشک به شهادت رسیدند؛ صبح چهارشنبه با حضور مسوولان و خانواده های شهدا در آبهای خلیج فارس گلباران شد. به گزارش مکران، در این مراسم پس از نواختن ...

شهادتگاه ۲۹۰ مسافر هواپیمای ایرباس که ۱۲ تیر سال ۶۷ از سوی ناو جنگی آمریکا با اصابت ۲ موشک به شهادت رسیدند؛ صبح چهارشنبه با حضور مسوولان و خانواده های شهدا در آبهای خلیج فارس گلباران شد.

به گزارش مکران، در این مراسم پس از نواختن سرود جمهوری اسلامی ایران، شرکت کنندگان با نثار شاخه‌های گل محل شهادت ۲۹۰ مسافر در حوالی تنگه هرمز و هنگام در آب‌های استان هرمزگان را به یاد آنان گلباران کردند.

شرکت کنندگان به هنگام گلباران محل شهادت این عزیزان بار دیگر فریادهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند و این جنایت جنگی و ضد بشری آمریکا را محکوم کردند.

از مراسم گلباران محل شهادت ۲۹۰ مسافر هواپیمایی ایرباس هم شماری از خبرنگاران و عکاسان و همچنین شبکه داخلی و خارجی گزارش و فیلم و عکس تهیه کردند.

در این مراسم استاندار هرمزگان، سردار میرزایی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی عضو هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی، و جمعی دیگر از مسؤولان ارشد استانی حضور داشتند.
رونمایی از کتاب‌های شعر “من شناسنامه شهرم و چشم‌های باران و همچنین از کتاب خاطره “داغ دریا” از بخش‌های جانبی این آئین گلباران بود.

شرکت کنندگان صبح امروز به وسیله یک فروند شناور اتحاد پل از اسکله شهید حقانی بندرعباس عازم محل مراسم شدند.

۱۲ تیرماه ۱۳۶۷ شمسی برابر با سوم ژوئیه ۱۹۸۸ میلادی، هواپیمای مسافری ایرباس ایران که از بندرعباس عازم دُبی بود، بر فراز آب‌های خلیج فارس و در نزدیکی جزیره هنگام مورد هجوم یگان‌های دریایی متجاوز آمریکایی مستقر در آب‌های خلیج فارس قرار گرفت و سقوط کرد.

۳۱ سال پیش در چنین روزی این هواپیما که با دو موشک ناو جنگی وینسنس مورد حمله عمدی نیروهای تجاوزگر امریکا قرار گرفت حامل ۲۹۸ مسافر و خدمه بود که تمامی آنها اعم از مرد و زن و کودک به شهادت رسیدند.

در میان سرنشینان هواپیما، ۶۶ کودک زیر ۱۳ سال، ۵۳ زن و ۴۶ تن تبعه کشورهای خارجی نیز بودند که کشته شدند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi