تاریخ انتشار:16 تیر 1398در 12:49 ب.ظ کد خبر:20115

آتش سوزی گسترده در باغات منوجان

🔴آتش سوزی گسترده در باغات منطقه گوزیکی منوجان🔴 🔹دیروز متاسفانه بیش از هزار اصله درخت خرما و مرکبات در منطقه گوزیکی منوجان طعمه حریق شدند . 🔻این آتش سوزی که از ساعت ١٣ بعد از ظهر آغاز شده بود تا ساعت شش عصر ادامه یافت و بالاخره ...
🔴آتش سوزی گسترده در باغات منطقه گوزیکی منوجان🔴
🔹دیروز متاسفانه بیش از هزار اصله درخت خرما و مرکبات در منطقه گوزیکی منوجان طعمه حریق شدند .
🔻این آتش سوزی که از ساعت ١٣ بعد از ظهر آغاز شده بود تا ساعت شش عصر ادامه یافت و بالاخره با تلاش ماموران آتش نشانی منوجان و نودژ مهار شد .
در طی دوهفته گذشته این دومین باریست که آتش به جان باغات این منطقه افتاده  و باغداران را دچار خسران نموده است.
باغدارانی که سالها تلاش و کوششان در این شرایط سخت اقتصادی در یک چشم بر هم زدنی دود شده و به هوا رفته است ،اکنون نیازمند توجه ویژه دولت هستند تا با کمکهای ویژه و تسهیلات بلاعوض اندکی از آلام ایشان تسکین یابد.
🔹لازم است بررسی های لازم نیز در خصوص علت یا علل این آتش سوزیها نیز صورت پذیرد و تمهیداتی نیز از سوی آتش نشانی اندیشیده شود تا باقی باغات منطقه دچار خسارت نشوند .
🔻متاسفانه در این آتش سوزی علاوه بر درختان تعدادی از احشام (گاو و گوساله )نیز زنده زنده در آتش سوختند .
🔹سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان و فرمانداری و جهاد کشاورزی منوجان وظیفه دارند در این راستا با برآورد خسارات وارده نسبت به کمک به این باغداران اقدام نمایند .در هر صورت این اتفاق تعداد زیادی از خانواده ها را که تنها درآمدشان همین باغ و گاو و گوساله هایشان بوده که در فصل برداشت محصولشان نیز قرار داشته اند دچار مشکلات اقتصادی خواهد نمود و باید نسبت به احیای مجدد باغ هایشان کمکهای ویژه ای برای ایشان در نظر گرفته شود.
🔻همچنین اینطور که به نظر می رسد با وجود تلاش دو واحد  آتش نشانی منوجان و نودژ،  امکانات و نیروهای ایشان برای اینگونه حوادث کم است و باید نسبت به تجهیز بیشتر واحدهای آتش نشانی شهرستان اقدامات بیشتری صورت پذیرد تا از خسارات بیشتر جلوگیری بعمل آید .

بازدیدها: ۱۱۶

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi