تاریخ انتشار:۲۳ تیر ۱۳۹۸در ۱۱:۳۶ ب٫ظ کد خبر:20196

ضررورت تامین مواد کودی از فروشگاه های معتبر

ضررورت تامین مواد کودی از فروشگاه های معتبر 💢 به گزارش مکران به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان دکتر فرامرز رستگاری مدیر زراعت سازمان بیان داشت: در راستای تغذیه متعادل محصولات کشاورزی از سال ۱۳۹۴ برنامه نظارت و کنترل کیفی انواع مواد ...

ضررورت تامین مواد کودی از فروشگاه های معتبر

💢 به گزارش مکران به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان دکتر فرامرز رستگاری مدیر زراعت سازمان بیان داشت: در راستای تغذیه متعادل محصولات کشاورزی از سال ۱۳۹۴ برنامه نظارت و کنترل کیفی انواع مواد کودی در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان قرار گرفته است.
🔹وی افزود: تاکنون بیش از ۱۱۸ مورد نمونه‌برداری از کودهای پر مصرف انجام و برای بررسی اصالت و تطابق محتوی کودها با برچسب به موسسه تحقیقات خاک و آب کشور ارسال گردیده است .
🔸دکتر رستگاری گفت: با توجه به فعالیت کمپانی های تولید کننده مواد کودی ، مصرف بالا توام با تنوع مواد کودی در جنوب کرمان و از طرفی به دلیل تحریم های ظالمانه ، محدودیت های تجاری در واردات و فعالیت برخی از افراد سودجو در شبکه بازار امکان سوء استفاده ، تقلب،برند سازی جعلی در عرضه مواد کودی دور از انتظار نمی باشد.
🔹وی به کشاورزان توصیه کرد: در زمان نیاز و ضرورت تامین مواد کودی با مراجعه به فروشگاه های معتبر ضمن اخذ گواهی ثبت مواد کودی و اطمینان از اصالت کود و برند نسبت به دریافت فاکتور فروش اقدام کنند .
🔸وی اضافه کرد:برابر گزارش و اعلام موسسه تحقیقات خاک و آب کشور ، مخلوط کود شیمیایی جامد به شماره ثبت ۸۱۳۷۲ تولیدی شرکت سبزینه تجارت ترنج کویر و کود آلی جامد به شماره ثبت ۱۹۰۳۱ شرکت کشاورزی پارس یزد محتوی کود با برچسب آن تطابق نداشته و مورد تایید نمی باشند .
🔹دکتر رستگاری افزود: مصرف مواد کودی فاقد شماره ثبت مواد کودی و برند حک شده توصیه نمی گردد.
🔸وی در ادامه بیان کرد: در خصوص محصولاتی که تحت عنوان و برند Green more توسط شرکت پارس یزد عرضه می گردند، دقت در انطباق برند گواهی و شماره ثبت با محتوی اظهار شده ضروری میباشد.

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi