تاریخ انتشار:۱۹ شهریور ۱۳۹۸در ۹:۲۸ ق٫ظ کد خبر:20695

گردهمایی بزرگ میثاق هات های مذهبی در آرنگو پایین/تصاویر

گردهمایی بزرگ میثاق هات های مذهبی در آرنگو پایین/تصاویر به مناسب ایام سوگواری و شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالحسین علیه السلام گردهمایی بزرگ میثاق هیات های مذهبی با حضور هیات های شهرستان میناب در آرنگو پایین شهر سندرک برگزار شد. روستای آرنگوپایین با۱۲۰خانوار و۶۰۰نفر جمعیت ...

گردهمایی بزرگ میثاق هات های مذهبی در آرنگو پایین/تصاویر
به مناسب ایام سوگواری و شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالحسین علیه السلام گردهمایی بزرگ میثاق هیات های مذهبی با حضور هیات های شهرستان میناب در آرنگو پایین شهر سندرک برگزار شد.
روستای آرنگوپایین با۱۲۰خانوار و۶۰۰نفر جمعیت به فاصله ۵۰۰متری از مرکز بخش سندرک قراردارد

گردهمایی بزرگ میثاق هات های مذهبی در آرنگو پایین/تصاویر
به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به مناسب ایام سوگواری و شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالحسین علیه السلام گردهمایی بزرگ میثاق هیات های مذهبی با حضور هیات های شهرستان میناب در آرنگو پایین شهر سندرک برگزار شد.

روستای آرنگوپایین با۱۲۰خانوار و۶۰۰نفر جمعیت به فاصله ۵۰۰متری از مرکز بخش سندرک قراردارد.

این روستا از قدیم الایام مرکز فعالیتهای مذهبی در سندرک بوده که زبان زد خاص و عام می باشد، آستانه حضرت ابوالفضل علیه السلام روستا که قدمتی بیش از ۲۰۰سال دارد این مکان متبرک مرکز ثقل فعالیتهای مذهبی فرهنگی روستا است این مکان نه قدمگاه بلکه نظرگاه حضرت ابوالفضل علیه السلام است که درسالهای متمادی حاجت مندان زیادی حاجات خود را با توسل به ائمه اطاهر علیه السلام وحضرت ابالفضل علیه السلام گرفته اند عمق ارتباط قلبی با حضرت ابالفضل علیه السلام مختص به اهالی این روستا نبوده بلکه از روستاهای همجوار زیادی برای برآورده شدن حاجات خود به این مکان مراجعه می کنند.

در ایام محرم نیزبرنامه های مفصلی مانند سایر مناسبتها در این روستا برگزار می شود.

کاروان نمادین کربلادراولین روز ماه محرم با خیل حضور دلدادگان حضرت سید الشهدا علیه السلام از سطح بخش و تجمع هیئت های مذهبی درروز هشتم محرم در مکان آستانه حضرت ابوالفضل علیه السلام وبرنامه ادای نذورات ذبح قربانی ،زنجیر زنی،عزای سنتی،سخنرانی از شاخصترین برنامه های این روز است درپایان همه بر سر سفره اباعبدالله علیه السلام که از نذورات مردم تهیه شده است می

نشینند.

نقطه جالب توجه اینکه همه اهالی این روستا با هم فامیل نسبی هستند.تقدیم یک شهید ویک آزاده و چندین رزمنده نشان از ولایت مداری روستادارد،در این روستا همه اهالی عضو بسیج هستند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi