تاریخ انتشار:۲۴ شهریور ۱۳۹۸در ۹:۰۴ ب٫ظ کد خبر:20712

سالاری فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان خبر داد:۴۰۰ برنامه وافتتاح ۱۵۰۰ پروژه به مناسبت هفته دفاع مقدس در استان هرمزگان داریم

سالاری فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان خبر داد: ۴۰۰ برنامه وافتتاح ۱۵۰۰ پروژه به مناسبت هفته دفاع مقدس در استان هرمزگان داریم به گزارش مکران : جناب سرهنگ سالاری فرمانده سپاه امام سجاد(ع) در نشست خبری با رسانه ها ی این استان به تشریح ...

سالاری فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان خبر داد:
۴۰۰ برنامه وافتتاح ۱۵۰۰ پروژه به مناسبت هفته دفاع مقدس در استان هرمزگان داریم

به گزارش مکران : جناب سرهنگ سالاری فرمانده سپاه امام سجاد(ع) در نشست خبری با رسانه ها ی این استان به تشریح برنامه های هفته دفاع مقدس پرداخت:
دفاع مقدس رمز پایداری نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران بود و امام خمینی (ره) فرمودند ما در دفاع مقدس انقلاب را به دنیا صادر کردیم و ابهت شرق و غرب را شکستیم.
دفاع مقدس برای ما یک فرصت بود، اگر امروز ما در این پایداری قرار داریم مدیون رزمندگان دفاع مقدس هستیم
امروز اگر شما می‌بیند پهبادی یا کشتی توسط سپاه ساقط یا گرفته میشود، همه اینها از اقتدار انقلاب اسلامی ایران است.
امسال ۴۰۰ برنامه بمناسبت هفته دفاع مقدس در هرمزگان اجرا خواهیم کرد.
وی با ذکر این نکته که دفاع مقدس برای ایران اسلامی یک فرصت محسوب می‌شود، عنوان کرد: در دفاع مقدس انقلاب را به دنیا صادر کردیم و ابهت شرق و غرب را با آن شکستیم.
فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان تصریح کرد: در دفاع مقدس نشان دادیم که امروز اگر در اوج تحریم‌ها نیز قرار بگیریم برای ما یک فرصت محسوب می‌شود.
سالاری اخلاص عمل و ایستادگی جوانان را باعث پیروزی در دفاع مقدس دانست و ابراز داشت: امروزه اگر ایران اسلامی در موضوعات نظامی جهان حرفی برای گفتن دارد از برکت هشت سال دفاع مقدس است. در جنگی که ما ابتدایی ترین سلاح‌های جنگی را نداشتیم در مقابل دشمنی تحت حمایت قدرت‌های بزرگ پیروز شدیم.
وی تشریح کرد: اقدامات سپاه پاسداران در توقیف نفتکش انگلیسی و انهدام پهپاد آمریکایی نشان دهنده اقتدار نظامی جمهوری اسلامی ایران است.
فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان با بیان این نکته که دشمن به توانمندی نظامی جمهوری اسلامی ایران پی برده است، اظهارداشت: آمریکا به امیر کویت واسطه کرده بود که به بیابانی در ایران حمله کند تا در مقابله با حرکت سپاه علیه پهباد اقدامی انجام داده باشد که با پاسخ تند ایران همراه بود و آمریکا را از تصمیم خود منصرف کرد.
وی با ذکر این نکته که در سال ۹۸ بیش از ۴۰۰ عنوان برنامه در رده‌های سپاه و بسیج اجرا خواهد شد، گفت: رویکرد برنامه‌ها با توجه به شعار محوری دفاع مقدس «ما پیروزیم» است و در طول هفته دفاع مقدس برنامه‌های متنوعی نیز تدوین شده است.
فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان مطرح کرد: در اولین روز از هفته دفاع مقدس رژه مقتدرانه نیروهای دفاع مقدس برگزار خواهد شد و بنابر فرموده مقام معظم رهبری در دو نقطه تهران و بندرعباس رژه ملی برگزار خواهد شد.
سالاری بیان کرد: رژه ملی به تناسب موقعیتی که در خلیج‌فارس است با محوریت نیروهای ارتش برگزار خواهد شد اما نیروهایی از سپاه و نیروی انتظامی نیز حضور خواهند داشت.
وی عنوان کرد: علاوه بر رژه کارکنان نیروهای مسلح رژه ادوات نظامی، دریایی و هوایی به صورت همزمان در استان برگزار خواهد شد.
فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان تصریح کرد: نمایشگاه بزرگ دفاع مقدس در بوستان غدیر از ۳۱ شهریور ماه دایر خواهد شد که در بخش‌های بازسازی عملیات خیبر، توانمندی‌های نظامی
سالاری گفت: بازسازی عملیات خیبر به مدت هفت شب برنامه بازسازی و اجرای عملیات نمادین خیبر را به همراه حرکات رزمانی و انفجار خواهیم داشت.
وی تشریح کرد: با توجه به موقعیت و ملاحظاتی که باید وجود داشته باشد بخشی از توانمندی‌های نظامی در نمایشگاه عرضه خواهد شد و بخشی از نمایشگاه نیز به عنوان اقدامات رزمندگان امروز تحت عنوان مقابله با جنگ نرم اقتصاد مقامتی به نمایش گذاشته خواهد شد.
فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان اظهار داشت: هفت شب مراسم با برنامه‌های خاطره گویی با حضور فرماندهان دفاع مقدس برگزار خواهد شد.
سالاری خاطرنشان کرد: مصادف با ایام شهادت امام سجاد (ع) مهمان یک چهره شاخص از مراجع و بزرگان مقاومت در منطقه خواهیم بود.
وی گفت: غبارروبی گلزار شهدا، یادواره شهدای محله‌ای، برگزاری مسابقات ورزشی، افتتاح پروژه‌های سازندگی و محرومیت زدایی، برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس، اعزام تیم‌های پزشکی به مناطق محروم، اعزام تیم‌های جهادی به مناطق محروم، افتتاح بخشی از پروژه‌هایی که منجر به اشتغال زدایی شده، همایش نقش اهل سنت در دفاع مقدس و تجمع رزمندگان و فرماندهان پیشکسوت دفاع مقدس از جمله برنامه‌های دفاع مقدس برای سال ۹۸ است.
فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان مطرح کرد: رژه دفاع مقدس با حضور یکی از سران قوا و فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی برگزار خواهد شد و می‌توان گفت که بندرعباس دومین مرکزی است که رژه ملی با حضور شخصیت‌های کشوری برگزار شده است.
وی با بیان اینکه پروژه‌ها در دو بخش محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی افتتاح خواهند شد، عنوان کرد: پروژه‌های محرومیت زدایی برای افراد نیازمند دیده شده است که امسال قریب به ۳۰۰ واحد مسکونی برای این افراد آماده خواهد شد.
فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان تصریح کرد: پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در قالب اعطای تسهیلات در حال انجام است و منجر به اشتغال زایی و تولید خواهد شد که با توجه به برنامه‌ محوری کنگره امام سجاد (ع) هزار و ۵۰۰ پروژه محرومیت زدایی را در هرمزگان به بهره‌برداری برسانیم.
سالاری ابراز داشت: عمده پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در مقیاس‌های کوچک و متوسط است که افتتاح کارگاه خیاطی در بندرعباس یکی از پروژه‌های شاخص بود و زمینه اشتغال را برای ۲۰۰ نفر فراهم خواهد کرد و بزرگترین کارگاه خیاطی شهر بندرعباس نیز محسوب می‌شود.
وی با بیان این نکته که هزار و ۵۰۰ جهیزیه برای جوانان کم بضاعت پیش بینی شده است، تشریح کرد: عمده خدمات سپاه پاسدارن در قالب افتتاح پروژه در حوزه تامین آب شرب با ایجاد مخازن ۳۰۰ متر مکعبی در مناطق محروم است.
فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان اظهار داشت: برنامه‌های مختلفی در قالب فیلم، مسابقات و نرم‌افزار برای معرفی شهدا و خاطرات دفاع مقدس تدوین شده‌ است.
سالاری ‌خاطرنشان کرد: بنا داریم که امسال تمام فعالیت‌ها بر اساس کنگره ملی شهدا و هزار و ۵۰۰ شهید باشد و پروژه‌های مختلفی در این رابطه پیش بینی شده است

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi