تاریخ انتشار:29 فروردین 1399در 12:23 ب.ظ کد خبر:21396

استاندار کرمان خبر داد: امدادرسانی هوایی به مناطق سیل‌زده شهداد/ امدادرسانی به روستاهای در محاصره سیلاب/ راه‌های روستایی باز شد

استاندار کرمان خبر داد: امدادرسانی هوایی به مناطق سیل‌زده شهداد/ امدادرسانی به روستاهای در محاصره سیلاب/ راه‌های روستایی باز شد محمدجواد فدائی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان اظهار داشت: براساس پیش‌بینی‌های هواشناسی تمامی دستگاه‌های اجرایی استان و فرمانداران شهرستان‌ها برای مقابله با سیل در ...

استاندار کرمان خبر داد: امدادرسانی هوایی به مناطق سیل‌زده شهداد/ امدادرسانی به روستاهای در محاصره سیلاب/ راه‌های روستایی باز شد
محمدجواد فدائی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان اظهار داشت: براساس پیش‌بینی‌های هواشناسی تمامی دستگاه‌های اجرایی استان و فرمانداران شهرستان‌ها برای مقابله با سیل در آماده‌باش کامل بودند.

وی با اشاره به اینکه از ساعت پایانی شب گذشته و بامداد امروز جمعه شاهد جاری‌شدن سیل در بخش شهداد و گلباف از توابع شهرستان کرمان بودیم، گفت: از ساعت یک بامداد امروز جمعه بارش شدید باران به همراه ورود سیلاب از ارتفاعات، باعث جاری شدن سیل در بخش‌های شهداد و گلباف از توابع شهرستان کرمان شد.

استاندار کرمان از انسداد چند ساعته راه‌های اصلی این منطقه خبر داد و افزود: این سیلاب‌ها سبب تخریب پل‌ها، راه‌های روستایی، باغات و نخیلات، زیرساخت‌های شهر اندوهجرد، شبکه‌های آب و برق روستایی و آب‌گرفتگی منازل مسکونی شد.

وی با عنوان اینکه ۲۰ روستا در محاصره سیلاب قرار گرفتند که از همان لحظات اولیه حادثه امدادرسانی به آن‌ها آغاز شد گفت: معاونت امور عمرانی، مدیریت بحران، فرماندار، بخشداران، نیروهای هلال احمر، راهداری وحمل ونقل جاده‌ای، برق شمال استان و شهرداری اندوهجرد عملیات امداد و نجات را آغاز کردند.

فدائی افزود: با تلاش عوامل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان محورهای سیرچ – شهداد و شهداد – اندوهجرد تا ساعت ۵ بامداد بازگشایی شدند.

وی با بیان اینکه راه ارتباطی تعدادی از روستاهای منطقه بسته شده بود و امکان دسترسی به آنها وجود نداشته است افزود: براساس آخرین اخبار خوشبختانه راه دسترسی به تمامی این مناطق باز شده است.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه تعدادی از روستاها در محاصره سیلاب قرار داشتند و فروکش کردن سیلاب‌ها باید صبر می‌کردیم، گفت: خوشبختانه آسیب جانی نداشتیم و نیروهای هلال احمر در حال امدادرسانی و توزیع اقلام معیشتی و زیستی و تخلیه آب‌گرفتگی منازل هستند.

وی ادامه داد: با پیگیری معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری و مدیریت بحران عملیات امدادرسانی هوایی به روستاهای سیل‌زده با پرواز بالگرد جمعیت هلال احمر استان آغاز شد.

بازدیدها: ۳۷۶

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi