تاریخ انتشار:۰۹ اسفند ۱۳۹۹در ۳:۴۵ ب٫ظ کد خبر:22145

برگزاری مراسم سوگواری عقیله بنی هاشم در میناب

برگزاری مراسم سوگواری عقیله بنی هاشم در میناب در سالروز وفات عقیله بنی هاشم حضرت زینب کبری سلام الله علیها ویژه برنامه ای با حضور پاسداران ، ورزشکاران بسیجی وبسیجیان، حوزه های مقاومت در سپاه ناحیه میناب برگزار گردید. صبح مکران میناب صبح امروز حجت الاسلام والمسلمین ...

برگزاری مراسم سوگواری عقیله بنی هاشم در میناب

در سالروز وفات عقیله بنی هاشم حضرت زینب کبری سلام الله علیها ویژه برنامه ای با حضور پاسداران ، ورزشکاران بسیجی وبسیجیان، حوزه های مقاومت در سپاه ناحیه میناب برگزار گردید.

صبح مکران میناب صبح امروز حجت الاسلام والمسلمین محمد سهرابی مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج در این مراسم ضمن عرض تسلیت سالروز وفات سفیر و پیام آور کربلا حضرت زینب سلام الله علیها گفت :زینب(س) بانویی که نه تنها در زنان، بلکه در مردان عالم، کمتر نظیرش را می‌توان دید. توانا بانویی که عالی‌ترین نمونه‌ای از شهامت و دلیری، دانش و بینش، کفایت و خردمندی، قدرت روحی و تشخیص موقعیت بوده وهر وظیفه‌ای از وظایف گوناگون اجتماعی را که به عهده گرفت، به خوبی انجام داد.

محمد سهرابی در اهمیت هوش و ذکاوت آن بانوی بزرگوار گفت : همین بس که خطبه طولانی و بلندی را که حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا (س) در دفاع از حق امیرالمؤمنین (ع) و غصب فدک در حضور اصحاب پیغمبر اکرم (ص) ایراد فرمودند، حضرت زینب(س) روایت فرموده است.

حاج اقا سهرابی همچنین گفت :
ابن عباس با آن جلالت قدر و علو مرتبه در حدیث و علم، از آن حضرت روایت نموده و از آن حضرت به عقیله تعبیر می‌کند. چنانچه ابوالفرج اصفهانی در مقاتل می‌نویسد: ابن عباس خطبه حضرت فاطمه (س) را از حضرت زینب (س) روایت کرده و می‌گوید: حدثتنی عقیلتنا زینب بنت علی علیه‌السّلام..» دقت کنیم که حضرت زینب علیها السلام با اینکه دختری خردسال (یعنی هفت ساله و یا کمتر) بود، این خطبه عجیب و غرّاء که محتوای معارف اسلامی و فلسفه احکام و مطالب زیادی است را با یک مرتبه شنیدن حفظ کرده، و خود یکی از راویان این خطبه بلیغه و غراء می‌باشد.

حجت الاسلام سهرابی به علاقه ویژه حضرت زینب نسبت به امام حسین (ع) اشاره کرد و گفت :

وقتی که حضرت زینب (س) شیرخوار و در گهواره بود، هرگاه برادرش حسین (ع) از نظر او غایب می‌شد، گریه می‌کرد و بی قراری می‌نمود. هنگامی که دیده‌اش به جمال دل آرای حسین (ع) می‌افتاد، خوشحال و خندان می‌شد. وقتی که بزرگ شد، هنگام نماز قبل از اقامه، نخست به چهره حسین (ع) نگاه می‌کرد و بعد نماز می‌خواند.

از دیگر سخنان مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه میناب اشاره به علاقه حضرت زینب سلام الله علیها نسبت به سید الشهداء

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi