تاریخ انتشار:۱۳ اسفند ۱۳۹۹در ۱۱:۰۰ ب٫ظ کد خبر:22157

توزیع ۲۱ هزار اصله نهال رایگان در هفته منابع طبیعی در جنوب کرمان

⭕توزیع ۲۱ هزار اصله نهال رایگان در هفته منابع طبیعی در جنوب کرمان 💢معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان، از توزیع ۲۱ هزار اصله‌ نهال رایگان به متقاضیان و بهره‌برداران در طول هفته منابع طبیعی خبر داد. 🔶مهندس سنجری با بیان اینکه درختکاری ...

⭕توزیع ۲۱ هزار اصله نهال رایگان در هفته منابع طبیعی در جنوب کرمان

💢معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان، از توزیع ۲۱ هزار اصله‌ نهال رایگان به متقاضیان و بهره‌برداران در طول هفته منابع طبیعی خبر داد.

🔶مهندس سنجری با بیان اینکه درختکاری و ایجاد فضای سبز در ایران، سنتی دیرین محسوب می‌شود و از دوران باستان رواج داشته است گفت: ۱۵ اسفند ماه در تقویم جمهوری اسلامی ایران تحت عنوان روز درختکاری نامگذاری شده و مسئولان کشور و قشرهای مختلف مردم به صورت نمادین و داوطلبانه در مراسم‌های درختکاری که در عرصه‌های منابع طبیعی برگزار می‌شود، اقدام به کاشت نهال می‌کنند.

🔶وی با اشاره به اینکه درختان از جمله نعمت های بسیار زیبا و ارزشمند الهی هستند که باید از آنها صیانت کنیم، اظهار داشت: رسانه ها می توانند در ترویج فرهنگ حفاظت از طبیعت و منابع طبیعی نقش بسزایی ایفا نمایند و در این زمینه به فرهنگ سازی بپردازند.

🔶معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان با اشاره به اینکه توزیع رایگان نهال‌ها با هدف توسعه فضای سبز، ترویج فرهنگ درختکاری و کمک به‌ تلطیف هوا انجام می‌شود، افزود: این نهال‌ها شامل اکالیپتوس، ناترک، شب خسب و شیشه شور است.

🔶وی اظهار داشت: این نهال‌ها پس از بررسی وضعیت اراضی برای غرس نهال از نطر مالکیت، وضعیت منابع آب و خاک، متناسب بودن شرایط اقلیمی و باتوجه به نیازهای اکولوژیکی در اختیار متقاضیان قرار گرفته‌است.

🔶مهندس سنجری اعلام کرد: این نهال‌ها در یک نهالستان خصوصی و ۲ نهالستان دولتی تولید و تامین شده‌ است.

🔶وی خاطرنشان کرد: نهال‌ها همچنین بین اشخاص حقوقی، سازمان‌هایی چون آموزش و پرورش، پادگان‌ها، صنایع و کارخانه‌ها، نهادهای دولتی و غیر دولتی توزیع می‌شود.

🔶مهندس سنجری اضافه کرد: متقاضیان می‌توانند تا ۲۱ اسفندماه سال جاری جهت دریافت نهال به اداره‌های منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان‌های تابعه و اداره کل منابع طبیعی جنوب کرمان مراجعه کنند.

🔶معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان اظهار امیدواری کرد، با همکاری مردم و نهادهای دولتی با توجه به‌شعار هفته منابع طبیعی” همه با هم، جهاد برای حفاظت از منابع طبیعی” بتوانیم در این عزم ملی و منطقه ای برای توسعه فضای سبز که به حیات انسان مرتبط است شرکت کنیم.

بازدیدها: ۲۴۷

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi