تاریخ انتشار:۱۵ اسفند ۱۳۹۹در ۱:۰۷ ب٫ظ کد خبر:22166

آئین روز درختکاری در شهرستان جیرفت برگزار شد.

⭕آئین روز درختکاری در شهرستان جیرفت برگزار شد. 💢صبح امروز در اولین روز از هفته منابع طبیعی و آبخیزداری با حضور جمعی از مسئولان شهرستان جیرفت آئین کاشت نهال به مناسبت گرامیداشت این هفته وروز درختکاری در جاده سلامت شهرستان جیرفت برگزار شد. 🔶به گزارش خبرنگار پیام ...

⭕آئین روز درختکاری در شهرستان جیرفت برگزار شد.

💢صبح امروز در اولین روز از هفته منابع طبیعی و آبخیزداری با حضور جمعی از مسئولان شهرستان جیرفت آئین کاشت نهال به مناسبت گرامیداشت این هفته وروز درختکاری در جاده سلامت شهرستان جیرفت برگزار شد.

🔶به گزارش خبرنگار پیام طبیعت جنوب کرمان، صبح امروز و همزمان با آغاز هفته منابع طبیعی و آبخیزداری و روز درختکاری، جمعی از مدیران کل، مسئولان شهرستان جیرفت، همیاران طبیعت، تشکل های مردم نهاد و مردم طبیعت دوست شهرستان جیرفت با حضور در جاده سلامت میدان امام حسین(ع) این شهرستان، اقدام به غرس چندین اصله نهال کردند.

🔶در این آئین که به مناسبت ۱۵ اسفند روز درختکاری برگزار شد، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان گفت: ۱۵ اسفند ماه در تقویم جمهوری اسلامی ایران تحت عنوان روز درختکاری نامگذاری شده و مسئولان کشور و قشرهای مختلف مردم به صورت نمادین و داوطلبانه در مراسم‌های درختکاری که در عرصه‌های منابع طبیعی برگزار می‌شود، اقدام به کاشت نهال می‌کنند.

🔶دکتر احمدی افزود: در همین راستا و به منظور توسعه فضای سبز، همزمان با آغاز هفته منابع طبیعی و روز درختکاری چندین اصله نهال از انواع نهال غیر مثمر از جمله اکالیپتوس، ناترک، شب خشب و شیشه شور در ۷ شهرستان جنوبی با حضور مسولان و طبیعت دوستان غرس شد.

🔶وی با تاکید بر اشاعه و ترویج فرهنگ درختکاری از تولید سالانه بیش از ۸۰۰ هزار اصله انواع نهال غیر مثمر در ۳ نهالستان در جنوب کرمان خبر داد.

🔶مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان، در ادامه سطح عرصه های جنگلی جنوب کرمان را ۴۸۳ هکتار ذکر و اظهار کرد: به منظور توسعه فضای سبز و جنگل، حفظ عرصه های طبیعی و نیز احیای جنگل ها، ۲۱ هزار اصله‌ نهال رایگان بین متقاضیان و بهره‌برداران در طول این هفته توزیع می شود.

🔶مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان اظهار امیدواری کرد: با همکاری مردم و نهادهای دولتی و با توجه به‌ شعار هفته منابع طبیعی” همه با هم، جهاد برای حفاظت از منابع طبیعی” بتوانیم در این عزم ملی و منطقه ای برای توسعه فضای سبز که به حیات انسان مرتبط است شرکت کنیم.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi