تاریخ انتشار:۲۱ اسفند ۱۳۹۹در ۱۱:۱۹ ب٫ظ کد خبر:22191

افتتاح دو کلاس اقماری آموزش از راه دور در لیردف

فرزام امیر ابراهیمی، رئیس اداره مشارکت های مردمی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: با افتتاح دو کلاس اقماری آموزش از راه دور در روستاهای بخش لیردف زیگدف و خیرآباد ۲۳ دانش آموز دختر به فرآینده تحصیلی بازگشت اند. فرزام امیر ابراهیمی، رئیس اداره مشارکت ...

فرزام امیر ابراهیمی، رئیس اداره مشارکت های مردمی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: با افتتاح دو کلاس اقماری آموزش از راه دور در روستاهای بخش لیردف زیگدف و خیرآباد ۲۳ دانش آموز دختر به فرآینده تحصیلی بازگشت اند.

فرزام امیر ابراهیمی، رئیس اداره مشارکت های مردمی اداره کل آموزش و پرورش عنوان کرد: مدرسه آموزش از راه دور دخترانه جاسک که در نیم سال دوم تحصیلی۴۰۰-۱۳۹۹ مجوز تاسیس و راه اندازی داده شد و به عنوان مجری طرح آشتی با آموزش آبا اقدام به راه اندازی دو کلاس اقماری در روستاهای زیگدف و خیرآباد واقع در بخش لیردف شهرستان جاسک کرده است.

وی افزود: با راه اندازی این دو کلاس اقماری، تعداد ۲۳ نفر از دختران این دو روستای صعب العبور و بازمانده از تحصیل بار دیگر به فرآینده تحصیلی بازگشت اند.

ایشان ادامه داد: در راستای جذب و پوشش حداکثری دانش آموزان مناطق دور دست و صعب العبور استان، حدود ۴۰ دختر در روستای جانوری شناسایی که به خاطر دوری مسافت و صعب العبور بودن مسیر تردد، ادامه تحصیل را رها کرده بودند، شناسائی و بعد از جمع آوری پرونده های آنها، مقدمات تحصیل آنها در مدارس اقماری و از راه دور فراهم شده است.

فرزام امیر ابراهیمی، رئیس اداره مشارکت های مردمی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان اضافه کرد: قبل از این نیز مدرسه پسرانه آموزش از راه دور پسرانه امید جاسک نیز به عنوان مجری طرح آبا اقدام به راه اندازی دو کلاس اقماری در روستاهای جانوری و خیر آباد نمود که تاکنون تعداد ۱۷ دانش آموز پسر بازمانده از تحصیل در این کلاس ها مشغول به تحصیل می باشند.

این مسئول اظهار امیدواری کرد که با کمک و همت خیرین جهت تجهیز کلاس ها و راه اندازی کلاس های اقماری جدید در روستاهای محروم و دارای بازمانده بتوان نرخ پوشش تحصیلی را افزایش داد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi