تاریخ انتشار:25 اسفند 1399در 12:07 ب.ظ کد خبر:22200

فعالیت گروه های جهادی، فرصتی برای کمک رسانی و پیشگیری از وقوع جرم است

فعالیت گروه های جهادی، فرصتی برای کمک رسانی و پیشگیری از وقوع جرم استسرپرست حوزه قضائی بخش جازموریان گفت: با توجه محرومیت های بخش جازموریان، حضور و فعالیت گروه های جهادی و خیرین یک فرصت و نعمت برای کمک رسانی و پیشگیری از وقوع جرم ...

فعالیت گروه های جهادی، فرصتی برای کمک رسانی و پیشگیری از وقوع جرم است
سرپرست حوزه قضائی بخش جازموریان گفت: با توجه محرومیت های بخش جازموریان، حضور و فعالیت گروه های جهادی و خیرین یک فرصت و نعمت برای کمک رسانی و پیشگیری از وقوع جرم به شمار می رود.
خبرگزاری میزان، دفتر کرمان – امیدسرحدی نژاد در جلسه شورای اداری بخش جازموریان که با حضور تعدادی از گروه های جهادی و موسسات خیریه فعال در این بخش برگزار شد، افزود: دستگاه قضایی در کنار خیرین بوده و تلاش می کند که مشکلات و موانع موجود بر سرراه آنها را رفع کند.
وی با بیان اینکه طرحی با عنوان شورای تائید صلاحیت و نظارت بر گروه های جهادی و خیرین اعم از حقیقی و حقوقی در شورای تامین شهرستان رودبار جنوب مطرح و به تصویب رسیده است، ادامه داد: این طرح با رویکرد شناسائی و دادن مجوز به خیرین دارای مجوز وصلاحیت دار تدوین شده است.
این مقام قضایی گفت: بخش جازموریان دارای محرومیت ویژه ای بوده و این محرومیت باعث شده که خیرین مختلفی با اهداف واغراض متفاوتی به این بخش ورود پیدا کرده و فعالیت های زیادی انجام داده اند.
سرحدی نژاد ادامه داد: از طرف دیگر یک ساز وکار نظارتی خاص بر آنها وجود ندارد و بعضاً این عدم نظارت منجر به فعالیت گروه های و یا اشخاص غیرقانونی با اهداف ضاله و مجرمانه با سوء استفاده از عنوان ارزشمند خیّر شده است. بنابراین این طرح مطرح و در شورای تامین تصویب گردید و از فروردین ماه ۱۴۰۰اجرائی خواهد شد.
سرحدی نژاد با بیان اینکه از این به بعد هر شخص حقیقی یا حقوقی که قصد فعالیت خیر خواهانه دارد بایستی مجوز فعالیت از این شورا را بگیرد.
وی گفت: این طرح کمک شایانی به پیشگیری از وقوع جرائمی همچون ترویج عقاید ضاله ،جاسوسی از مراکز امنیتی ،کلاهبرداری، رفتارهای منافی عفت و….. می کند.
سرپرست حوزه قضایی بخش جازموریان از زحمات گروههای جهادی وخیرین تشکر نمود.
در پایان این جلسه طرح تشکیل مجمع خیرین بخش جازموریان با هدف سازماندهی و هدفمند شدن کمک ها وهچمنین شناسایی نیازمندیها، اولویت های کمک رسانی، اشتغال و استفاده از ظرفیت های موجود براساس مطالعه و تحقیقات میدانی پیشنهاد گردید.

بازدیدها: ۲۴۸

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi