تاریخ انتشار:۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰در ۸:۰۱ ب٫ظ کد خبر:22288

بازگشایی راه ارتباطی روستا های ساحلی در معرض شن های روان بخش لیردف

بازگشایی راه ارتباطی روستا های ساحلی در معرض شن های روان بخش لیردف تنها راه ارتباطی روستا های ساحلی بخش لیردف شهرستان جاسک با در معرض بودن و هجوم شن و ماسه های روان، اخیر سبب بروز ناهمواری های در این مسیر ارتباطی و منجربه ایجاد ...

بازگشایی راه ارتباطی روستا های ساحلی در معرض شن های روان بخش لیردف

تنها راه ارتباطی روستا های ساحلی بخش لیردف شهرستان جاسک با در معرض بودن و هجوم شن و ماسه های روان، اخیر سبب بروز ناهمواری های در این مسیر ارتباطی و منجربه ایجاد اختلال در تردد و حمل و نقل مردم ساحلی بخش لیردف گردید است.

وضعیت ناهموار راه ارتباطی روستا های ساحلی کرتی، آبکوهی، کلیرک، توگنجک، تلک، لیرک بخش لیردف را درگیر ساخته و ضمن ابراز بسیاری از نارضایتی ها، مردم این روستا های حاشیه ساحل خواستار رفع و بهبود راه ارتباطی فوق شدند.

در همین زمینه رسول بخش حاتمی پور رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان جاسک از مرتفع سازی مشکل راه ارتباطی روستا های ساحلی بخش لیردف خبرداد و افزود: جاده مذکور یک جاده قدیمی و فرسوده است که چندین بار توسط اکیپ راهداری شهرستان جاسک لکه گیری و مرمت گردیده که متاسفانه به علت هجوم شن های روان به سطح جاده و رفتن ماسه در چاله ها باعث شده آسفالت چسبندگی خود را در چاله ها از دست بدهد و این کار را مشکل کرده است.

ایشان ادامه داد:این راه ارتباطی از سمت روستاهای کاشی، کرتی آبکوهی، کلیرک تعریض و بهسازی شده است و مردم مشکلی در تردد و ایاب و ذهاب نداشته و هم اکنون از جاده ای جدید احداث تردد می کنند و فقط باقیمانده جاده احداثی جدید از روستای بیاهی تا ونک متوقف می باشد.

وی گفت: در سال ۹۷ از مسیر شهرلیردف، کرتی ،پیوشک تا نرسیده به روستای ونک به طول ۱۲ کیلومتر روکش آسفالت شده و مقداری از مسیر که جزء جاده قدیمی محسوب می شود نیاز به لکه گیری و مرمت دارد که بزودی انجام می شود.

طی روز های اخیر اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان جاسک نسبت به بازگشایی و پاکسازی کامل مسیر ارتباطی روستا های ساحلی بخش لیردف اقدام نموده
و لذا این اقدام بطور مقطعی انجام و برای تداوم این اقدام نیازمند همکاری فراگیر تر از سوی منابع طبیعی استان هرمزگان می باشد که نسبت به عملیات نهال کاری و ریگ پاشی اهتمامی جدی بورزد.

بخش لیردف با جمعیت بالغ بر ۲۰ هزار نفر در شرقی ترین ناحیه مرزی استان هرمزگان در شرق شهرستان جاسک واقع شده است.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi