تاریخ انتشار:18 تیر 1400در 4:31 ب.ظ کد خبر:22477

افزایش ۲۴۱ درصدی صادرات از بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان/ حذف قوانین محدودکننده انحصار ارزی را می شکند

مدیر بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان:افزایش ۲۴۱ درصدی صادرات از بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان/ حذف قوانین محدودکننده انحصار ارزی را می شکند به گزارش مکران :مبین علی میر گفت: در سه ماه امسال میزان صادرات از بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان ...

مدیر بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان:
افزایش ۲۴۱ درصدی صادرات از بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان/ حذف قوانین محدودکننده انحصار ارزی را می شکند

به گزارش مکران :مبین علی میر گفت: در سه ماه امسال میزان صادرات از بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته به لحاظ وزنی ۲۴۱ درصد افزایش داشته است.

مبین علی میر، مدیر بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان بیان کرد: در سه ماه امسال میزان صادرات از بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته به لحاظ وزنی ۲۴۱ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: به جز کالاهای ممنوعه که مورد نیاز داخل کشور است باقی کالاها از بازارچه های مرزی صادر می شوند، همچنین در این مدت ۳۰ هزار تن انبه و ۲ هزار تن نارنگی هم از محل تعهدات ارزی با رویه پیله وری از بازارچه های مرزی وارد سیستان و بلوچستان شده است.

این مقام مسئول عنوان کرد: در صورتی که قوانین محدودکننده و انحصارگرایانه وضع شده از بازارچه های مرزی حذف شود، می توان از محل ارز صادرکنندگان بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان گوشت، برنج و دیگر اقلام مورد نیاز حتی واردات خودرو را هم انجام داد.

میر اظهار کرد: بدین روش ضمن افزایش صادرات غیرنفتی بازارهای هدف بسیاری نیز مملو از کالاهای ایرانی خواهد شد و علاوه بر اشتغال بسیاری از مردم در داخل کشور، نیاز نیست ارز حاصل از فروش نفت و … را در اختیار تعداد محدودی قرار دهیم تا واردات انجام دهند.

مدیر بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر ارز به صورت ناقص تحویل بانک مرکزی می شود و از آن جا بعضا برای واردات اقلام غیرضروری اختصاص پیدا می‌کند.

میر بیان کرد: واردات میوه از بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان تجربه موفقی بود که می توان آن را به سایر کالاهای ضروری از جمله گوشت و برنج هم تعمیم داد و انحصار ارزی ایجاد شده در تهران شکسته می شود.

بازدیدها: ۱۵

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi