تاریخ انتشار:۲۲ تیر ۱۴۰۰در ۱۱:۲۳ ق٫ظ کد خبر:22520

کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو:سرنوشت ۳‌واکسن ایرانی – خارجی

سرنوشت ۳‌واکسن ایرانی - خارجی کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو: هم‌اکنون خط تولید نیمه‌‌صنعتی واکسن پاستور هم آغاز به‌کار کرده و نخستین محموله‌های آن پس از پایان تست‌های فنی با ۱۴۴هزار دوز تحویل خواهد شد. واکسن اسپوتنیک‌‌وی به‌صورت قراردادی در ایران تولید می‌شود. هم‌اکنون در شرکت ...

سرنوشت ۳‌واکسن ایرانی – خارجی

کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو:

هم‌اکنون خط تولید نیمه‌‌صنعتی واکسن پاستور هم آغاز به‌کار کرده و نخستین محموله‌های آن پس از پایان تست‌های فنی با ۱۴۴هزار دوز تحویل خواهد شد.

واکسن اسپوتنیک‌‌وی به‌صورت قراردادی در ایران تولید می‌شود. هم‌اکنون در شرکت طرف قرارداد با گامالیای روسیه تولید این واکسن آغاز شده و زمانی که محموله واکسن در اختیار سازمان غذا و دارو قرار بگیرد می‌توانیم بگوییم که تا چه حد می‌تواند تامین‌کننده نیاز ما باشد.

کارآزمایی حیوانی و مرحله اول کارآزمایی بالینی واکسن سیناژن در خود کشور استرالیا انجام شد، حالا هم در مرحله دریافت کد اخلاق برای شروع فاز سوم است.

این واکسن درصورت موفقیت مراحل کارآزمایی‌ها با نام اسپایکوژن مجوز مصرف اضطراری و تولید در ایران را دریافت خواهد کرد.

منظور وزیر بهداشت از تزریق روزانه ۴۰۰هزار دوز واکسن، این بود که ظرفیت این میزان تزریق در کشور وجود دارد و با اضافه‌شدن واکسن، واکسیناسیون به ۴۰۰هزار دوز در روز می‌رسد.

همشهری

Njinews.ir جنوب ایران نیوز✅
t.me/jonoubirann

بازدیدها: ۲۵

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi