تاریخ انتشار:۲۸ تیر ۱۴۰۰در ۲:۵۹ ب٫ظ کد خبر:22578

استاندار هرمزگان:انواع جهش‌یافته ویروس کرونا، به سرعت در حال انتشار است و مردم باید متوجه خطر این ویروس و بیماری باشند

استاندار هرمزگان گفت: انواع جهش‌یافته ویروس کرونا، به سرعت در حال انتشار است و مردم باید متوجه خطر ویروس کرونا باشند و در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، همکاری کنند. به گزارش مکران دکتر فریدون همتی در گفتگو با برنامه تیتر خبر؛طولانی شدن دوران شیوع کرونا، گرمای شدید ...

استاندار هرمزگان گفت: انواع جهش‌یافته ویروس کرونا، به سرعت در حال انتشار است و مردم باید متوجه خطر ویروس کرونا باشند و در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، همکاری کنند.

به گزارش مکران دکتر فریدون همتی در گفتگو با برنامه تیتر خبر؛طولانی شدن دوران شیوع کرونا، گرمای شدید هوا، عادی انگاری، دورهمی ها و مهمانی ها، دید و بازدیدها، مراسم‌های عروسی و ختم، رفت و آمدها و ترددها و کم توجهی و کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی را از عوامل شکل گیری موج جدید شیوع کرونا در هرمزگان اعلام کرد.

وی ادامه داد: در مقطعی میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هرمزگان، ۹۵ درصد بود اما متاسفانه در حال حاضر به ۳۵ درصد کاهش یافته است.

استاندار هرمزگان افزود: انواع جهش‌یافته ویروس کرونا، به سرعت در حال انتشار است و مردم باید متوجه خطر ویروس کرونا باشند و در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، همکاری کنند.

همتی تصریح کرد: بیش از ۶۰ درصد مشاغل در هرمزگان مربوط به بخش خدمات است که از ابتدای شیوع کرونا تاکنون به دلیل تعطیلی ها، دچار آسیب و زیان های شدید شده‌اند.

وی گفت: تمامی ابزارهای نظارتی و بازرسی را برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مشاغل مختلف به کار گرفته‌ایم اما برای نتیجه بخش بودن این اقدامات، مردم و فعالان مشاغل مختلف باید همراهی لازم را در رعایت پروتکل‌های بهداشتی داشته باشند و همکاری مردم باید بسیار بیشتر باشد و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: برای تعطیلات عید قربان، تمامی تدابیر برای بسته شدن ورودی و خروجی شهرها و روستاها در هرمزگان در نظر گرفته شده است و کنترل شدید برای جلوگیری از ترددها خواهیم داشت.

بازدیدها: ۳۲

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi