تاریخ انتشار:22 مرداد 1400در 11:17 ق.ظ کد خبر:22799

شمار فوتی های کرونا در هرمزگان به یک هزارو۸۸۸ نفر رسید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از مرگ ۱۳ نفر دیگر بر اثر ابتلا به کرونا در شبانه روز گذشته خبر داد و گفت: تاکنون یک هزار و ۸۸۸ نفر در هرمزگان بر اثر ابتلا به این ویروس منحوس جان خود را از دست دادند. دکتر فاطمه ...

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از مرگ ۱۳ نفر دیگر بر اثر ابتلا به کرونا در شبانه روز گذشته خبر داد و گفت: تاکنون یک هزار و ۸۸۸ نفر در هرمزگان بر اثر ابتلا به این ویروس منحوس جان خود را از دست دادند.

دکتر فاطمه نوروزیان اظهار داشت: وضعیت شیوع کرونا در هرمزگان بسیار بحرانی بوده و ویروس دلتا تمام مناطق استان را آلوده کرده است.

وی با بیان اینکه این ویروس همه گروه های سنی را هدف قرار داده، تصریح کرد: فوتی های شبانه روز گذشته ۷ آقا و ۶ خانم در بازه سنی ۲۹ تا ۹۸ سال از بندرعباس، قشم، بندرخمیر، کیش، رودان، میناب و بستک بودند.

نوروزیان آخرین آمار بستری های کروها در هرمزگان را یک هزار و ۲۹۷ نفر اعلام کرد که از این شمار ۲۵۱ نفر در شبانه روز گذشته بستری شدند و بیش از ۲۲ هزار نفر نیز در حال حاضر در قرنطینه خانگی به سر می برند.

این مقام مسوول خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۴۴ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی. سی. یو) بستری هستند و حال ۳۵ نفر از آن‌ها وخیم گزارش شده است.

نوروزیان با اشاره به انجام واکسیناسیون کرونا در هرمزگان، گفت: افرادی که دز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند برای دریافت دز دوم منتظر دریافت پیامک باشند که به علت تاخیر در واردات واکسن به کشور ممکن است تزریق دز دوم با تاخیر انجام شود.

این مقام مسوول ابراز داشت: مردم از بابت این تاخیر نگرانی نداشته باشند چراکه فاصله تزریق دو دز در برخی از واکسن‌ها از ۴ تا ۸ هفته و یا حتی تا ۱۲ هفته نیز متغیر است و این موضوع در تاثیرگذاری این واکسن‌ها تغییری ایجاد نمی‌کند.

نوروزیان یادآور شد: تاکنون ۴۱۹ هزار و ۴۳۹ دز تزریق واکسن کرونا در هرمزگان انجام شده و هم اکنون میانگین تزریق روزانه واکسیناسیون در استان به بیش از ۱۵ هزار دز رسیده است.

بازدیدها: ۱۳۱

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi