تاریخ انتشار:۰۶ شهریور ۱۴۰۰در ۱۰:۴۸ ب٫ظ کد خبر:22865

خرید ۸۱۳ تن گندم بذری از کشاورزان توسط شبکه تعاون روستایی جنوب کرمان

مدیر تعاون روستایی جنوب کرمان گفت: اتحادیه شرکت‌ھای تعاونی تولید روستایی جنوب کرمان ( ھامون) ۸۱۳ تن گندم بذری از کشاورزان خریداری و ذخیره‌سازی کرد. فاطمه میرساردو اظهار داشت: اتحادیه ھامون یکی از مراکز خرید، بوجاری و بسته‌بندی بذر گندم در جنوب کرمان از اوایل اردیبهشت ماه سال ...

مدیر تعاون روستایی جنوب کرمان گفت: اتحادیه شرکت‌ھای تعاونی تولید روستایی جنوب کرمان ( ھامون) ۸۱۳ تن گندم بذری از کشاورزان خریداری و ذخیره‌سازی کرد.

فاطمه میرساردو اظهار داشت: اتحادیه ھامون یکی از مراکز خرید، بوجاری و بسته‌بندی بذر گندم در جنوب کرمان از اوایل اردیبهشت ماه سال جاری کار خرید گندم بذری را آغاز و تا  ۱۵ تیرماه با نظارت و تائید کارشناسان مرکز تحقیقات جھاد کشاورزی نسبت به خرید و ذخیره‌سازی قریب به ۸۱۳ تن گندم بذری رقم مھرگان، در دو پایه مادری و گواهی شده اقدام کرده است.

مدیر تعاون روستایی جنوب کرمان افزود: از این مقدار بذر ۷۰۵ تن طبقه گواهی شده  و ۱۰۸ تن طبقه مادری است که با  نظارت مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی منطقه (واحد ثبت و گواھی بذر و نھال )  پس از سورت، بوجاری و ضدعفونی و برچسب‌گذاری بذور توسط شرکت‌ھای تعاونی روستایی و تولید بین کشاورزان منطقه توزیع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه فرآیند بوجاری و بسته‌بندی و آماده‌سازی بذر مورد نیاز گندم‌کاران در نیمه دوم مھرماه آغاز می‌شود، خاطرنشان کرد: سیاست‌های ترسیمی شبکه تعاون روستایی در جنوب کرمان در راستای حمایت از کشاورزان و روستاییان است.

بازدیدها: ۷۹

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi