تاریخ انتشار:۱۰ شهریور ۱۴۰۰در ۳:۰۷ ب٫ظ کد خبر:22887

محصول پسته ۵٠ درصد باغات سیستان و بلوچستان برداشت شد

مدیرباغبانی سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: از اواخر مرداد ماه کار برداشت پسته از سطح ٩ هزارو ٢٣٨ هکتار باغات بارور این استان آغاز و تا پایان شهریور ادامه دارد. اردشیر شهرکی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار کرد: بیش‌از ١٣هزار و ...

مدیرباغبانی سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: از اواخر مرداد ماه کار برداشت پسته از سطح ٩ هزارو ٢٣٨ هکتار باغات بارور این استان آغاز و تا پایان شهریور ادامه دارد.

اردشیر شهرکی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار کرد: بیش‌از ١٣هزار و ١٩٠ هکتار از سطح باغات سیستان و بلوچستان به کشت پسته اختصاص دارد.

وی ادامه داد: کله قوچی، اوحدی، اکبری، بادامی و احمد آقایی عمده ارقام کشت پسته در سیستان و بلوچستان هستند که در شهرستان‌های زاهدان، خاش، تفتان، میرجاوه و نیمروز کشت می‌شود.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی پیش بینی کرد: تا پایان شهریور بیش‌از ١٢ هزار تن پسته برداشت و روانه بازار مصرف خواهد شد.

وی با اشاره به کیفیت پسته تولیدی سیستان و بلوچستان گفت: پسته تولیدی این استان به دلیل شرایط بسیار مطلوب آب و هوایی منطقه و استفاده کم از سم و کود از کیفیت بالایی برخوردار است به طوریکه میتوان از آن به عنوان محصول ارگانیک نام برد.

شهرکی گفت: با توجه به قیمت خوب پسته اصلاح، احیا و احداث باغات جدید این محصول در سیستان و بلوچستان در دستور کار قرار دارد به طوریکه از سال گذشته تاکنون افزون بر یک هزار هکتار به سطح باغات پسته استان افزوده شده است.

بازدیدها: ۷۶

كلمات كليدي: , ,

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi