تاریخ انتشار:۱۲ شهریور ۱۴۰۰در ۷:۴۶ ق٫ظ کد خبر:22896

واگذاری بزرگ‌ترین سایت پرورش میگو کشور به بنیاد شهید

واگذاری بزرگ‌ترین سایت پرورش میگو کشور به بنیاد شهید ▫️در جلسه‌ای میان استاندار هرمزگان با وزرای کشور و جهاد کشاورزی مقرر شد « ۹هزار و ۳۷۰هکتار زمین سایت پرورش میگوی مهرگان واقع در شهرستان بندرلنگه، در قالب تفاهم‌نامه‌ای به سازمان اقتصادی کوثر وابسته به بنیاد شهید ...

واگذاری بزرگ‌ترین سایت پرورش میگو کشور به بنیاد شهید

▫️در جلسه‌ای میان استاندار هرمزگان با وزرای کشور و جهاد کشاورزی مقرر شد « ۹هزار و ۳۷۰هکتار زمین سایت پرورش میگوی مهرگان واقع در شهرستان بندرلنگه، در قالب تفاهم‌نامه‌ای به سازمان اقتصادی کوثر وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران واگذار شود».

به گفتهٔ استاندار هرمزگان با سرمایه‌گذاری سازمان اقتصادی کوثر در این سایت پرورش میگو سالانه ۸۰هزار تن میگو در این سایت تولید و برداشت خواهد شد.
📍فریدون همتی اضافه کرد با سرمایه گذاری در این سایت پرورش میگو، برای ۴هزار نفر اشتغال مستقیم و برای ۸هزار نفر نیز اشتغال غیرمستقیم ایجاد می‌شود.
📍به گفتهٔ او در محدودهٔ این سایت ۳۵۷مزرعهٔ ۲۰هکتاری جانمایی شده و با بهره‌برداری کامل از آن تولید میگوی کشور ۲برابر می‌شود.
📍همتی افزود اکنون ظرفیت تولید میگو در روش‌های سنتی حدود ۳تُن در هکتار است که در این طرح تولید مورد انتظار ۸ تا۱۱تُن در هر هکتار است و برای تکمیل این طرح به ۷هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیاز است.

بازدیدها: ۶۹

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi