تاریخ انتشار:۱۳ مهر ۱۴۰۰در ۱۰:۲۸ ق٫ظ کد خبر:23006

فرمان اجرایی امام ده هزاز شغل ایجاد می کند

بیش از ده هزار فرصت شغلی مستقیم و غیر مستقیم ایجاد خواهد شد/جهت راه اندازی مجدد کارخانجات تا سقف ١۵ میلیارد تسهیلات پرداخت میشود/۸۰۰ طرح توسط بنیاد برکت در سطح استان در سال ۹۹ به بهره برداری رسید/بهره برداری از ۳ هزار و ۵۰۰ طرح تا ...

بیش از ده هزار فرصت شغلی مستقیم و غیر مستقیم ایجاد خواهد شد/جهت راه اندازی مجدد کارخانجات تا سقف ١۵ میلیارد تسهیلات پرداخت میشود/۸۰۰ طرح توسط بنیاد برکت در سطح استان در سال ۹۹ به بهره برداری رسید/بهره برداری از ۳ هزار و ۵۰۰ طرح تا پایان سال

🔹به گزارش صبح مکران مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام در استان هرمزگان از اجرایی شده ٣۵٠٠ طرح اشتغالی در هرمزگان خبر داد. و گفت برای راه اندازی مجدد کارخانجات تا سقف ١۵ میلیارد تسهیلات پرداخت میشود.

🔹به گزارش صبح مکران منوچهر دانشمند مدیرکل ستاداجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان هرمزگان اظهار کرد: تا پایان سال جاری ۳۵۰۰ طرح توسط بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام در استان هرمزگان به بهره برداری خواهد رسید.

🔹 وی افزود: در طول سال گذشته بیش از ۸۰۰ طرح توسط بنیاد برکت در سطح استان و درشهرستانهای بشاگرد، سیریک و میناب افتتاح وبه بهره برداری رسیده است که عمده طرحها مربوط به رسته های شغلی پرورش دام سبک وسنگین،کشاورزی ،مشاغل فنی و خدماتی وکارگاهای تولیدی و تولیدی پوشاک بوده است.

🔹دانشمند گفت : بنیاد برکت برای سال جاری اجرای ۳۵۰۰طرح اشتغالزایی و ایجاد ۱۰۷۰۰فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم درمناطق هدف و شهرستان های استان هرمزگان را دردستور کار قرار داده و این کار باهمکاری تسهیلگران و مجریان استان درحال انجام است‌.

🔹مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام در استان هرمزگان بیان کرد: سقف اعطای تسهیلات برای طرح های اشتغالزایی «طرح سحاب»بسته به نوع و اجرای طرح تاسقف ۵۰ میلیون تومان و دررسته های شغلی کارگاههای تولیدی و خانگی خرد،صنایع تبدیلی و فراوری محصولات، پرورش دام سبک وسنگین،پرورش طیور،کشاورزی بااولویت کاشت گیاهان دارویی،فنی وخدماتی،صنایع دستی،کارگاههای اموزشی ،فریلنسینگ(ازادکاری و دورکاری در بستراینترنت) و همچنین به صورت ویژه در مشاغل دانش بنیان و ابزی پروری امادگی اعطای تسهیلات را دارد.

🔹دانشمند، درادامه اضافه کرد: تعدادی طرح محدود درسطح استان تحت عنوان مشاغل خانوادگی(کارگاه های خرد) و اعطای تسهیلات به صورت خانوادگی و همچنین برای طرح های بنگاه محور فعال،راکد،نیمه تعطیل جهت فعالیت مجدد، توسعه وهمچنین راه اندازی کارگاهها و کارخانجات جدید با اولویت پشتیبانی طرحهای اشتغالی بنیاد برکت و همچنین نیازمردم منطقه، جهت تامین منابع اعتباری و سرمایه درگردش وبازگشت آنها به عرصه فعالیت وتولید تاسقف ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات طبق شرایط اعلامی توسط بنیاد برکت پرداخت می شود.

🔹مدیرکل ستاد اجرایی فرمام حضرت امام در هرمزگان تصریح کرد: اولویت پرداخت تسهیلات را درقالب طرح سحاب مناطق هدف به طرح های کوچک وزودبازده و معیشت پایدار عنوان کرد.

🔹مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) هرمزگان با بیان این‌که بر پایه تولید و اشتغال همه شاخص‌های زندگی ارتقاء پیدا می کند، گفت:  در سایه تولید، درآمد خانوار افزایش می یابد و کیفیت زندگی بهبود خواهد یافت و همه باید در امر تولید اهتمام جدی و ویژه داشته باشند و به صورت جهادی تلاش کنند ؛ چرا که با تولید می توان به رفع بیکاری و ایجاد درآمد پایدار اقدام کرد.

🔹دانشمند گفت: همه حوزه های موجود در شهرستان ها باید از تسهیلات «سحاب» بنیادبرکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در خصوص پیشبرد اهداف تولید استفاده کنند.

🔹وی افزود: بنیاد برکت بر اساس منویات و فرمایشات رهبر معظم انقلاب و سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، ایجاد فرصت‌های شغلی در مناطق محروم را با هدف محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی ، اشتغال پایدار و برقراری عدالت اجتماعی در این مناطق به عنوان هدف و اولویت اصلی در دستور کار دارد.

بازدیدها: ۸۱

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi