تاریخ انتشار:۲۲ مهر ۱۳۹۳در ۷:۵۴ ب٫ظ کد خبر:2404

منابع آب شیرین در استان کرمان رو به اتمام است

مدیرعامل شرکت آبفای کرمان: منابع آب شیرین در استان کرمان رو به اتمام است خبرگزاری تسنیم: مدیرعامل شرکت آبفای کرمان گفت: اکثر منابع آب شیرین در استان کرمان تقریبا تمام شده و در حال حاضر منابع محدودی در اختیار داریم که آنها نیز رو به اتمام است. نسخه ...

آب نوشیدن کم آبی

مدیرعامل شرکت آبفای کرمان:

منابع آب شیرین در استان کرمان رو به اتمام است

خبرگزاری تسنیم: مدیرعامل شرکت آبفای کرمان گفت: اکثر منابع آب شیرین در استان کرمان تقریبا تمام شده و در حال حاضر منابع محدودی در اختیار داریم که آنها نیز رو به اتمام است.

محمد طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، اظهار کرد: در حالیکه ۷۰ درصد منابع آب در دنیا توسط بخش کشاورزی مصرف می‌شود، این میزان در استان کرمان بیش از ۹۵ درصد است.

وی با بیان اینکه اکثر منابع آب شیرین در استان کرمان تقریبا تمام شده و منابع محدودی در اختیار داریم، گفت: در حال حاضر آب مورد نیاز را از اعماق زمین برداشت می‌کنیم که آن نیز در حال اتمام است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کرمان با اشاره به اینکه با متخلفان در زمینه برداشت غیرمجاز آب به شدت برخورد می‌شود، افزود: از ابتدای امسال تا پایان شهریورماه تعداد ۸۷۴ فقره انشعاب غیرمجاز در شهرستان بم شناسایی شده است که از این تعداد، ۱۸۲ فقره تبدیل به مجاز و ۶۹۲ مورد قطع شده است.

طاهری با بیان اینکه از این تعداد انشعاب غیرمجاز، بیشترین تعداد در شهر بروات با ۵۷۷ فقره است، تصریح کرد: با استفاده کنندگان از انشعابات غیرمجاز برخورد قاطع و  این انشعابات نیز جمع‌آوری می‌شود.

وی یکی از مهم‌ترین راه‌های جلوگیری از هدررفت آب و کاهش آب بدون درآمد در شرکت‌های آب و فاضلاب را توجه به امر تعویض کنتورهای خراب و تعویض به موقع آنها دانست و اظهار کرد: به همین سبب سعی می‌شود این گونه کنتورها در نخستین فرصت جمع‌آوری و کنتور سالم جایگزین آن شود.

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت آبفای کرمان از تعویض ۵۴۰۰ کنتور خراب در استان کرمان خبر داد و گفت: از ابتدای امسال تا پایان مردادماه، ۵ هزار و ۴۲۶ دستگاه کنتور خراب در شهرستان‌های بافت، بردسیر، بم، جیرفت، راور، رفسنجان، زرند، سیرجان، شهربابک، عنبرآباد، کرمان، کهنوج  و کوهبنان تعویض شده است.

طاهری با بیان اینکه از ابتدای امسال تا پایان مرداد ماه ۱۳۹۶ کنتور معیوب نیز در شهرستان کرمان و توابع تعویض شده است، تصریح کرد: از این تعداد ۱۱۷۸ مورد در شهر کرمان و ۲۱۸ کنتور در شهرهای اختیارآباد، اندوهجرد، باغین، جوپار، چترود، راین، زنگی آباد، شهداد،کاظم آباد، گلباف، ماهان و محی آباد تعویض شد.

وی افزود: تعویض کنتورهای خراب علاوه بر اینکه از هدررفت بیش از اندازه آب و اثرات منفی آن بر تأسیسات آبرسانی جلوگیری می‌کند، شرایط لازم جهت کنترل مصرف و خدمات رسانی شایسته‌تر به مشترکان و شهروندان  را نیز فراهم می‌کند.

مدیرعامل شرکت آبفای کرمان خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تا پایان مرداد ماه یک هزار و۹۶۶ مورد حوادث مربوط به شبکه در کرمان رفع شد.

بازدیدها: ۱۹

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi