تاریخ انتشار:19 خرداد 1401در 6:38 ب.ظ کد خبر:24835

حضور وزیر آموزش و پرورش در شهرستان جاسک

*حضور وزیر آموزش و پرورش در شهرستان جاسک* صبح مکران✅بازدید وزیر آموزش وپرورش از مدارس لیردف وجاسکوزیر آموزش و پرورش صبح امروز از منطقه جانوری و شهر لیردف شهرستان جاسک بصورت میدانی بازدید و از نزدیک مسائل و مشکلات آموزشی این منطقه را مورد بررسی قرار ...

*حضور وزیر آموزش و پرورش در شهرستان جاسک*

صبح مکران✅
بازدید وزیر آموزش وپرورش از مدارس لیردف وجاسک
وزیر آموزش و پرورش صبح امروز از منطقه جانوری و شهر لیردف شهرستان جاسک بصورت میدانی بازدید و از نزدیک مسائل و مشکلات آموزشی این منطقه را مورد بررسی قرار داد.
یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش  گفت: به دلیل پراکندگی روستاها، بازماندگی از تحصیل برای دانش آموزان مناطق مرزی این منطقه اتفاق افتاده است و امیدواریم با ساخت و راه اندازی مدارس متوسطه دوم، ترغیب دانش آموزان و خانواده‌ها و اخذ تدابیر لازم، بتوانیم گام مؤثری در مسیر رفع موانع آموزشی و تربیتی این منطقه محروم برداریم.
نوری گفت: برای این مسأله راهکار‌هایی از جمله ایجاد مدارس شبانه روزی و ارتقاء نمایندگی آموزش و پرورش لیردف به اداره آموزش و پرورش برای این منطقه است که در بحث کیفیت بخشی و تجهیزات آموزشی و ورزشی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان تصمیمات لازم گرفته خواهد شد.

وی همچنین در دیدار با اهالی روستا‌های منطقه جاسک جانوری، در جریان مشکلات و مسائل اهالی این منطقه قرار گرفت.
در این بازدید محمد قویدل مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان و حسین رئیسی نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس وزیر آموزش و پرورش را همراهی می‌کردند.
یوسف نوری هدف از این بازدید را رفع موانع آموزشی و تربیتی این مناطق کوهستانی عنوان کرد و گفت: به دلیل کوهستانی و سخت گذر بودن بخشی از مناطق شهرستان جاسک و پایبندی‌های فرهنگی مردم خونگرم این منطقه، پوشش تحصیلی یکپارچه‌ای در روستا‌های جانوری، نوگین و گیشدان وجود ندارد.
وی افزود: برای رفع این موانع، با تأکید رئیس جمهور محترم، بازدید از این منطقه در دستور کار وزارت آموزش و پرورش قرار گرفت تا با اقدام به هنگام؛ افزایش نرخ پوشش تحصیلی، تأمین فضای آموزشی مناسب، افزایش امکانات زیرساختی و تجهیزات صورت گیرد و به بهبود کیفیت نظام تعلیم و تربیت در این مناطق منجر شود.
وزیر آموزش و پرورش، نرخ گذر از دوره تحصیلی دانش آموزان پایه ابتدایی با تعداد ۲۲۵ نفر را به متوسطه اول ۱۹ نفر اعلام کرد

بازدیدها: ۲۴

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi