تاریخ انتشار:۰۶ مرداد ۱۳۹۳در ۰:۰۰ ق٫ظ کد خبر:383

بان کی‌مون: چاره‌ای جز محاکمه کسانی که در غزه جنایت مرتکب شده‌اند وجود ندارد

بان کی‌مون: چاره‌ای جز محاکمه کسانی که در غزه جنایت مرتکب شده‌اند وجود ندارد خبرگزاری تسنیم: دبیر کل سازمان ملل گفت: چاره‌ای جز محاکمه کسانی که در غزه جنایت مرتکب شده‌اند وجود ندارد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، بان کی‌مون گفت: چاره‌ای جز محاکمه کسانی که در غزه ...

بان کی مون

بان کی‌مون: چاره‌ای جز محاکمه کسانی که در غزه جنایت مرتکب شده‌اند وجود ندارد

خبرگزاری تسنیم: دبیر کل سازمان ملل گفت: چاره‌ای جز محاکمه کسانی که در غزه جنایت مرتکب شده‌اند وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بان کی‌مون گفت: چاره‌ای جز محاکمه کسانی که در غزه جنایت مرتکب شده‌اند وجود ندارد.

بان کی مون در ادامه سخنان خود گفت که بیش از ۱۰۰۰ فلسطینی در حملات اسرائیل به نوار غزه کشته شدند که بخش عمده‌ای از آنها را غیرنظامیان تشکیل می‌دادند.

وی گفت آتش‌بس در غزه، حجم خرابی‌های سنگینی که اسرائیل در این منطقه وارد کرده و شبیه به زلزله بوده را نشان داد.

دبیر کل سازمان ملل در ادامه سخنان خود گفت: به نام بشریت، خشونت باید متوقف شود.

بان‌کی‌مون ضمن آنکه خواستار آتش‌بس انسانی بدون پیش شرط در غزه شد، گفت که چاره‌ای جز محاسبه کسانی که مرتکب جنایت در غزه شدند، نیست.

وی گفت که غزه به منطقه‌ای ناامن برای ساکنان آن تبدیل شده است و حدود ۱۰ درصد از ساکنان آن به مراکز سازمان ملل پناه آورده‌اند.

دبیر کل سازمان ملل ضمن اشاره به این موضوع که دو طرف آماده تمدید آتش‌بس برای ۲۴ ساعت دیگر هستند گفت که تمام غزه مسکونی است و هیچ منطقه امنی در آن وجود ندارد.

وی با تاکید بر این موضوع که دو طرف باید اراده سیاسی خود برای آتش‌بس را نشان دهند گفت که ادامه وضعیت محاصره در غزه باعث وارد آمدن آسیب‌های بیشتر به غیر نظامیان می‌شود.

دبیر کل  سازمان ملل تاکید کرد که چاره‌ای جز آتش‌بس و برداشته شدن محاصره نوار غزه وجود ندارد.

بان کی مون گفت که تماس‌ها با قطر و ترکیه برای رسیدن به آتش بس در غزه را ادامه می‌دهد.

وی افزود که با “بنیامین نتانیاهو” نخست وزیر اسرائیل و “محمود عباس” رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به صورت مستقیم در ارتباط بوده و با حماس نیز به صورت غیر مستقیم و از طریق قطر و ترکیه در ارتباط است.

این در حالی است که شورای امنیت سحرگاه امروز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای خواستار احترام کامل به حقوق بین المللی از جمله حمایت از شهروندان غیر نظامی در غزه شد.

شورای امنیت بار دیگر بر ضرورت اتخاذ گام‌های لازم برای سلامت و رفاه شهروندان غیر نظامی و پشتیبانی از آنها حمایت قوی خود را از اقدامات بین المللی و تلاش های دبیر کل سازمان ملل برای آتش بس فوری و بی قید و شرط در غزه اعلام کرد تا به این وسیله اجازه ورود کمک‌هایی که به شدت به آنها نیاز است فراهم شود.

شورای امنیت سازمان ملل از طرف‌های درگیر خواست تا برای رسیدن به آتش بس دائم بر مبنای طرح پیشنهادی مصر تلاش کنند.

در این بیانیه همچنین بر ضرورت فراهم کردن کمک های انسانی برای شهروندان غیر نظامی در غزه تاکید شده است و همچنین خواستار تشکیل دولت واحد در سرزمین های اشغالی شد

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi