تاریخ انتشار:۰۶ مرداد ۱۳۹۳در ۰:۰۰ ق٫ظ کد خبر:391

روحانی عید فطر را به سران کشورهای اسلامی تبریک گفت

با صدور پیامی روحانی عید فطر را به سران کشورهای اسلامی تبریک گفت خبرگزاری تسنیم: حجت‌الاسلام حسن روحانی با صدور پیامی عید سعید فطر را به سران کشورهای اسلامی، دولت‌ها و ملت‌های مسلمان تبریک گفت. به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری ...

روحانی

با صدور پیامی

روحانی عید فطر را به سران کشورهای اسلامی تبریک گفت

خبرگزاری تسنیم: حجت‌الاسلام حسن روحانی با صدور پیامی عید سعید فطر را به سران کشورهای اسلامی، دولت‌ها و ملت‌های مسلمان تبریک گفت.

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری در پیامی عید سعید فطر را به سران کشورهای اسلامی، دولت‌ها و ملت‌های مسلمان تبریک گفت.

متن کامل پیام رییس جمهور به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

با کمال مسرت، فرارسیدن عید سعید فطر، عید عفو و رحمت را به سران، دولت‌ها و ملت‌های مسلمان تبریک می‌گویم.

عید فطر، عید بازگشت به فطرت پاک انسانی و عید یکپارچگی امت اسلامی در راستای سپاس و ستایش از خداوند سبحان و شکر همه خوبی‌ها و مکارم اخلاقی و عید خالص شدن روح و جسم و دوری از تعصبات‌، خشونت و افراط‌گرایی است؛ تا انسان در مسیر تعالی و قرب به خداوند شکوفا شود.

البته مایه تاسف فراوان است که در ماه رمضان امسال که به راستی ماه صلح و رحمت است، مسلمانان جهان از سویی شاهد تعرض ظالمانه رژیم صهیونیستی به مردم بی‌گناه فلسطین در غزه بودند و از سوی دیگر، ناباورانه نظاره‌گر برادرکشی و اقدامات تروریستی در عراق و سوریه شدند که با تفرقه‌افکنی و برانگیختن فتنه طایفه‌ای و مذهبی، وحدت اسلامی را هدف حملات خود قرار دادند.

امیدوارم تحت انوار هدایت قرآن و سنت رسول رحمت اسلام و با راهنمایی رهبران سیاسی و دینی، ملت‌های اسلامی با بیداری نسبت به نقشه‌های دشمنان اسلام‌، بر وحدت خود بیفزایند و با نمایش رحمت و برادری و مقاومت یکپارچه در برابر ظلم و تجاوز، بر نقشه شوم تشدید اسلام‌هراسی در جهان قلم بطلان بکشند.

از خداوند متعال سلامتی و موفقیت روزافزون سران کشورهای اسلامی و سرافرازی و بهروزی دولت‌ها و ملت‌های مسلمان را مسالت دارم.

حسن روحانی
رییس جمهوری اسلامی ایران

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi