تاریخ انتشار:14 فروردین 1394در 3:55 ب.ظ کد خبر:4547

امام جمعه موقت قلعه‌گنج:هیئت مذاکره کننده با قاطعیت تمام از منافع ملی کشور دفاع کرد

امام جمعه موقت قلعه‌گنج: هیئت مذاکره کننده با قاطعیت تمام از منافع ملی کشور دفاع کرد امام جمعه موقت قلعه‌گنج گفت: ما هیچ امیدی به سخاوت طرف آمریکایی و غربی نداریم و نخواهیم داشت، اما امید ما به دفاع هوشمندانه و عزتمندانه تیم مذاکره کننده ایران است ...
امام جمعه موقت قلعه‌گنج:
هیئت مذاکره کننده با قاطعیت تمام از منافع ملی کشور دفاع کرد

امام جمعه موقت قلعه‌گنج گفت: ما هیچ امیدی به سخاوت طرف آمریکایی و غربی نداریم و نخواهیم داشت، اما امید ما به دفاع هوشمندانه و عزتمندانه تیم مذاکره کننده ایران است که با قاطعیت تمام از منافع ملی کشور دفاع کردند.

خبرگزاری فارس: هیئت مذاکره کننده با قاطعیت تمام از منافع ملی کشور دفاع کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از قلعه‌گنج، حجت‌الاسلام حسین مومنی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه این شهرستان با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و نتایج تقوا اظهار داشت: طبق تصریح آیات قرآنی یکی از نتایج تقوا در زندگی انسان‌های خردمند روشن‌بینی و نیک‌اندیشیدن است.

وی با اشاره‌ به ویژگی‌های تقوا بیان داشت: قرآن به صورت روشن بیان می‌کند، کسانی که پرهیزگار و متقی هستند، خداوند به آن‌ها قدرت تشخیص و تفکر را می‌دهد.

مومنی با تشریح وجه تمایز انسان با سایر مخلوقات تصریح کرد: قوه درک کردن و اندیشیدن یکی از قدرت‌های داده شده به انسان از جانب خداوند متعال است که وجه تمایز انسان با مخلوقات دیگر را مشخص می‌کند.

وی با اشاره به سالروز شهادت حضرت‌ ام‌البنین‌(س) و روز تکریم مادران و همسران شهدا ابراز داشت: مادران شهدا در هشت سال دفاع مقدس با صبر و استقامت خود غم و اندوه شهادت فرزندان خود را به خاطر انقلاب و اسلام بروز ندادند و امروز این عزت، قدرت و شکوهی که ایران اسلامی در جهان دارد، به دلیل فداکاری‌های شهدا است.

مومنی با اشاره به ۱۸ فروردین روز سلامتی خاطر نشان کرد: سلامتی از بزرگترین نعمت‌های الهی است و اساسی‌ترین و زیربنایی‌ترین عامل کمال و پیشرفت جامعه سلامت جسم و جان است.

وی یکی از مهمترین وظیفه حکومت را تأمین سلامت افراد جامعه دانست و بیان داشت: برای تحقق این امر مهم در حوزه پیشگیری و درمان، جامعه پزشکی باید برنامه‌هایی برای پیشگیری از بیماری‌های جسمی، آسیب‌های اخلاقی و اجتماعی داشته باشد تا هم افراد و جامعه بیمار را با برنامه درمان کند و البته در این مدت قدم‌های مثبتی در این راستا برداشته شده است.

امام جمعه موقت قلعه‌گنج با اشاره به ۲۰ فروردین روز ملی فناوری هسته‌ای اظهار داشت: روز ۲۰ فروردین سال ۸۵ خبر دستیابی ایران به فناوری هسته‌ای و غنی‌سازی اورانیوم اعلام شد و شورای انقلاب فرهنگی طی مصوبه‌ای در تقویم رسمی کشور این روز را به عنوان روز ملی فناوری هسته‌ای نامید.

وی ابراز داشت: این موفقیت با استقامت، پایمردی و حضور در صحنه ملت ایران و تلاش علمی و تحقیقاتی دانشمندان و نخبگان علمی کشور به دست آمده است که در پای آن خون دانشمندان شهید هسته‌ای ریخته شده است و هر‌گز از این جایگاه عقب‌نشینی نخواهند کرد و در این مورد هیئت مذاکره کننده با قاطعیت تمام از منافع ملی کشور دفاع کرد.

مومنی با بیان اینکه دلیل قطع رابطه ایران و آمریکا هم کاملا روشن بوده است و در طول سال‌های اخیر نیز روشن‌تر شده است، خاطرنشان کرد: حمایت آمریکا از حمله و کشتار مردم مظلوم یمن توسط رژیم عربستان و متحدان پوشالی‌اش‌، صفت استکبارگری آمریکا را بیش از گذشته روشن کرده است.

وی با اشاره به اینکه آمریکا همواره صفت استکبارگری داشته است، تصریح کرد: ما هیچ امیدی به سخاوت طرف آمریکایی و غربی نداریم و نخواهیم داشت، اما امید ما به دفاع هوشمندانه و عزتمندانه تیم مذاکره کننده ایران است، که با قاطعیت تمام از منافع ملی کشور دفاع کردند.

امام جمعه موقت قلعه‌گنج وحدت مردم و مسئولان و استفاده از توان و ظرفیت داخلی کشور را پشتوانه‌ای برای تیم مذاکره کننده ایران عنوان کرد و اظهار داشت: امید ما به تلاش‌های تیم مذاکره کننده و حمایت قاطع ملت ایران از بیانات و سیاست‌های کلان مقام معظم رهبری است.

 

بازدیدها: ۲۸

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi