تاریخ انتشار:۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴در ۵:۵۸ ب٫ظ کد خبر:5446

پایان درگیری ونزاع ۱۵ساله بین ۵طایفه در بشاگرد وسیستان بلوچستان

پایان درگیری ونزاع ۱۵ساله بین ۵طایفه در بشاگرد وسیستان بلوچستان مسول شوراهای حل اختلاف شهرستان بشاگرد گفت :طی مراسمی با حضور شوراها، معتمدان، ریش سفیدان قبایل ریمان سیستان و بلوچستان و بشاگرد به نزاع ۱۵ ساله میان قبایل پایان دادند. به گزارش پایگاه خبری مکران:،مسلم چابک در ...

پایان درگیری ونزاع ۱۵ساله بین ۵طایفه در بشاگرد وسیستان بلوچستان

 چابک به مهر خبر داد: پایان درگیری ونزاع ۱۵ساله بین ۵طایفه در بشاگرد وسیستان بلوچستان

مسول شوراهای حل اختلاف شهرستان بشاگرد گفت :طی مراسمی با حضور شوراها، معتمدان، ریش سفیدان قبایل ریمان سیستان و بلوچستان و بشاگرد به نزاع ۱۵ ساله میان قبایل پایان دادند.

به گزارش پایگاه خبری مکران:،مسلم چابک در گفتگو با مهر با اعلام این خبر بیان داشت: طی مراسمی با حضور شوراها، معتمدان، ریش سفیدان قبایل ریمان سیستان و بلوچستان و بشاگرد و مسئولان ادارات شهرستان بشاگرد آیین صلح و سازش بین پنج قبیله شهسواری نسب، امیری پور و پرواری از شهرستان بشاگرد و رئیسی و ناتن زاده از منطقه ریمان سیستان بلوچستان در روستای کهور بخش گافرو پارموند شهرستان بشاگرد باهدایت و تدابیر دادگستری استان هرمزگان و تلاش مجموع دادگستری شهرستان بشاگرد بخصوص شورای حل اختلاف روستای گرهون برگزار شد.

 

چابک ضمن تقدیر و تشکر از اعضای شورای حل اختلاف روستای گرهون بشاگرد گفت: این نزاع و درگیری در سال ۱۳۷۸ با کشته شدن یک نفر از قبایل ناتن زاده و رئیسی از منطقه ریمان سیستان بلوچستان شروع شد.

 

وی عنوان کرد: در این درگیری و نزاع ۱۵ساله ۳ نفر از قبایل ناتن زاده منطقه ریمان سیستان کشته شدن و ۴ نفر از قبایل شهسواری نسب، امیری پور و پرواری کشته شدند.

 

مسئول شوراهای حل اختلاف شهرستان خاطرنشان کرد: در این درگیری و نزاع هم ۴ نفر زخمی و مجروح شدند که سهم بشاگرد سه نفر و سهم ریمان یک نفر بود. با تلاش شورای حل اختلاف گروهون این نزاع و درگیری ۱۵ساله به پایان رسید.

 

وی اضافه کرد: این اتحاد، همدلی و هماهنگی که امروز شاهد آن هستیم باعث پیشرفت شهرستان بشاگرد و منطقه ریمان خواهد شد.

 

وی گفت: این مراسم بطور قطع مایه خیر و برکت و رحمت خواهد بود و این امر خیر باعث خشنودی روح افرادی که امروز بین ما نیستند، خواهد شد.

 

چابک اضافه کرد: هر ۵ گروه در مراسم تحلیف و سوگند شرکت کردند و به قرآن مجید سوگند یاد کردند که نسبت به یکدیگر هیچ گونه کدورتی نداشته باشند و نسبت به صلح و سازش صورت گرفته پایبند باشند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi