تاریخ انتشار:۰۱ خرداد ۱۳۹۴در ۵:۳۹ ب٫ظ کد خبر:5568

امام جمعه موقت قلعه گنج: جاهلیت امروزی آل سعود موجب گسترش تروریسم است

  امام جمعه موقت قلعه‎گنج تأکید کرد لزوم افشای ماهیت جاهلیت مدرن آل سعود امام جمعه موقت قلعه‎گنج گفت: نباید هرگز از افشای ماهیت جاهلیت مدرن آل سعود غفلت کرد که در امتداد جاهلیت قبل از اسلام گریبان ملت‎ها را گرفته و موجب گسترش تروریسم شده است. به  ...

 

امام جمعه موقت قلعه‎گنج تأکید کرد
لزوم افشای ماهیت جاهلیت مدرن آل سعود

امام جمعه موقت قلعه‎گنج گفت: نباید هرگز از افشای ماهیت جاهلیت مدرن آل سعود غفلت کرد که در امتداد جاهلیت قبل از اسلام گریبان ملت‎ها را گرفته و موجب گسترش تروریسم شده است.

خبرگزاری فارس: لزوم افشای ماهیت جاهلیت مدرن آل سعود

به  گزارش سایت خبری مکران: امام جمعه موقت قلعه گنج  امروز در خطبه های نماز جمعه گفتند: اگر چه در دوران انتظار تمام امیدها به نیمه شعبان و مولود خجسته آن و در نهایت قیام و دولت کریمه‎‏اش که تحقق و استقرار عدل و امنیت در سراسر گیتی بوده، معطوف است، اما سرآغاز این حرکت که تمام انسان‎های روی زمین را تحت تأثیر منطق بلند و هویت الهی و توحیدی خویش قرار می‎دهد، بعثت نبی مکرم اسلام (ص) بوده است.

مؤمنی در مورد دو روی روشن بعثت تصریح کرد: یک روی آن شخص پیامبر اسلام (ص) است که برانگیخته شدند تا مجاهدت‌‎های تمام انبیا الهی را به نتیجه رسانده و با مکتب و آیین جامع و کامل خویش بشریت را اصلاح و هدایت کنند.

امام جمعه موقت قلعه‎گنج گفت: روی دیگر آن بعثت امت است که همواره باید با هوشمندی شرایط زمان را رصد کرده و با پیروی از رهبران الهی و وارسته که تبعیت و پذیرش ولایت آنان طبق آیه شریفه «اطیعوا الله و اطیعوا الرّسول و اولی الامر منکم» در امتداد پذیرش ولایت رسول خدا (ص) تعریف می‏‌شود، زمینه رشد و تعالی خود و جامعه را فراهم کنند.

وی با بیان ویژگی‎های گروه‏‎های سرکشی مانند تکفیری‎ها، داعش، النصره و دیگر عوامل تروریست از جمله آل سعود در منطقه که روی جاهلیت قبل از اسلام را سفید کرده و دست دنیاپرستان قدرت‏طلب آن دوران را از پشت بسته‏‎اند، افزود: آنچه نباید هرگز از آن غفلت کرد، افشای ماهیت جاهلیت مدرن آل سعود است که در امتداد جاهلیت قبل از اسلام گریبان ملت‎ها را گرفته و با گسترش تروریسم از انواع جنایت‎ها و اعمال وحشیانه اعم از غارت، قتل، ظلم و آواره کردن ملت‏‎ها دریغ نمی‏‎کنند.

مؤمنی مطرح کرد: آنچه را که آن‎ها در پوشش شعارهای توخالی حقوق بشری، دموکراسی، حق ملت‎ها و مبارزه با تروریسم بهانه و دنبال می‏‌کنند، این است که با حمایت و پشتیبانی از برخی حکام و دولت‎های ستم‎‏پیشه بر طبل اختلاف‏‎افکنی کوبیده و با ایجاد اسلام‏‎هراسی و شیعه‏‎هراسی، تقویت و ترویج گروه‎‏های تروریستی و تشدید نزاع‎‏های قومی و مذهبی علاوه بر تحلیل رفتن قدرت ملت‎های منطقه امنیت رژیم صهیونیستی را تأمین کنند.

وی بیان داشت: مذاکرات باید با رعایت خطوط قرمز پی گرفته شود و همگی بدانند که نظام اسلامی هرگز از حقوق مسلم خود دست نمی‌کشد.

مؤمنی سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم دانش‏‎آموختگی دانشجویان دانشگاه امام حسین (ع) را بسیار مهم و نیازمند توجه و تحلیل جدی ذکر و خاطرنشان کرد: این بیانات صریح و روشن موجب قوی‏‎تر عمل کردن تیم مذاکره‏ کننده هسته‏‎ای در دفاع از خط قرمزهای کشور، برطرف شدن هرگونه ابهام در چارچوب توافق احتمالی هسته‏‎ای و همچنین جلوگیری از زیاده‏‎خواهی بی‏‎منطق و ظالمانه دشمن است.

خطیب جمعه موقت قلعه‎گنج گفت: رهبر معظم انقلاب با صراحت و روشنی هر چه تمام‎تر به برخی از دسیسه‏‎های دشمن در عرصه امنیت ملی و نظامی کشور و نیز کارشکنی‏‎های آمریکایی‏‎ها در مذاکرات هسته‏‌ای پرداختند، کارشکنی‏‎هایی که نشان از آن دارد که هنوز طرف آمریکایی تعهدی را امضا نکرده، قصد شکستن و مخالفت با آن‏ را دارد.

مؤمنی همچنین با تبریک سالگرد میلاد حضرت امام نیز حسین (ع) بزرگ پاسدار اسلام‏ و روز پاسدار تصریح کرد: امام خمینی (ره) پاسدار و پاسداری را ادامه زنجیره نبوت و امامت از حضرت آدم (ع) تا حضرت محمد (ص) و از حضرت محمد (ص) تا امام حسین (ع) و از امام حسین (ع) تا انقلاب مهدی (عج) و برپایی کامل حکومت عدل الهی می‏‎داند و پاسداران را سربازان خدا و سربازان امام زمان معرفی می‌‏کند.

امام جمعه موقت قلعه‎گنج اظهار داشت: بر این اساس فلسفه وجودی سپاه پاسداران حفظ دستاوردها و اهداف مورد نظر انقلاب اسلامی است، انقلابی که ریشه‏‎های فساد و وابستگی را قطع و نهال پاک ایمان و استقلال را در کشور و در دل امت ایران بارور و با رحمت ولایت آن ‏را آبیاری کرد.

وی با اشاره به چهارم شعبان سالگرد میلاد حضرت ابوالفضل (ع) و روز جانباز بیان داشت: جانبازان، شهیدان زنده‏‎ای هستند که خداوند این فرصت را به آن‏‎ها داده است، سال‏‎هایی از عمر خود را همراه با مجاهدت و آزمایش دشوار بگذرانند و تنها تفاوت جانباز با شهید این است که آخرین رشته ارتباط او با عالم خاک قطع نشده است، برای آن ‏که جانباز باید بماند و پیام شهیدان را فریاد کند، باید بماند تا کارهای ناتمام را به پایان رساند.

مؤمنی مطرح کرد: جانباز می‎‏ماند تا آیندگان به ‏ویژه آنان که میدان کارزار را ندیده‏ و حقایق دوران مبارزه را درک نکرده‎‏اند به نشانه‏‎ها و حجت‏‎های وی بنگرند و پیام شهیدان را دریابند.

وی در خطبه دوم به سالروز فتح خرمشهر اشاره کرد و افزود: روز سوم خرداد ۱۳۶۱ یکی از بارزترین جلوه‎‏های نصر الهی و یکی از مهم‎‏ترین و زیباترین روزهای انقلاب اسلامی ایران است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi